כמה באמת עולה אמנות
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 15/02/18

תחום האמנות הוא תחום שקשה למקד אותו על פריט אחד או שניים, היות והוא מתפרס על מגוון עצום של פריטים כמו שירה, ריקוד, ציור, כתיבה, פיסול, צילום ועוד. כל אדם מרגיש שהוא מתחבר לסוג מסוים של אמנות או אפילו לכמה סוגים גם כשמדובר באמנות שאין לנו באמת מושג מי עומד מאחריה ומה הערך האמיתי של היצירה שלו. אך לצידו קיים גם פן נוסף, הערכת אמנות.

תמונה אחת, הון גדול

גיליתם תמונות עתיקות על קירות ביתכם או במחסן? יש סיכוי שאחת מהן, או כולן, שוות לא מעט כסף. הערכת אמנות היא מקצוע שבו יש המון ידע ונסיון בתחום והכרת האמנות והיסטוריית האמנות.

מהי אמנות שוות ערך

למצוא תמונה מקורית כבעלת ערך אומנותי זה לא דבר פשוט. רוב התמונות בז'אנר הזה מוצגות במוזיאונים שונים ברחבי העולם או קיימות בבתי אספנים פרטיים ואמידים מאד. מצד שני מדי פעם עולות כותרות על מקרים בהם אנשים מספרים שקנו תמונה מהשוק ולאחר זמן מה מגלים שהתמונה היא עבודה מקורית של צייר ידוע ושווה למעשה סכום גבוה.

אם גיליתם גם בביתכם הפרטי תמונה שיכול להיות שתהיה בעלת ערך גבוה ויסתבר כי היא מקורית בדיקה מסוג זה תוכלו לבצע רק אצל אנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מיוחדת לשם בדיקת התמונה והינם בעלי עין מיומנת וציוד מקצועי על מנת לזהות אם מדובר בתמונה מקורית או מזויפת.

כמה זה שווה לנו

את הערכת שווי התמונה מבצעים מעריכי אומנות המגיעים למקום בו נמצאת התמונה ומתחילים בתהליך בסיומו יגלו את שווי התמונה ואת מקוריותה. תהליך זה עלול לקחת זמן אך הסבלנות משחקת כאן תפקיד מאד משמעותי, כי בסיומו אולי תגלו שהינכם בעלי פריט אומנותי שווה ערך ותהיה לכם ביד הערכת אמנות מקצועית.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53435.aspx