חברת ניקיון מקצועית- בחירה נבונה ואחראית ב-2018
נכתב על ידי: סיגל שמו
תאריך: 21/06/18

למרות שלא תמיד נודה בכך, כפי שאנו משליכים הופעה חיצונית על אמינות ועל כישרון של אדם כך אנו משליכים גם את המראה של סביבת העבודה על תכונות האופי והכישורים שלו. כשמדובר בפגישה עסקית המתקיימת במשרד של אחד הצדדים והם אינם מכירים מספיק טוב, עיצוב החלל והניקיון שלו יכולים להשפיע על סגירת או נפילת עסקה ועל המשך יחסים עתידיים.

עבור רוב בעלי העסקים, קשה לראות מעבר לתוצאה הרצויה, אומנם חשוב לכם לתת ללקוח פוטנציאלי את הרושם המתאים; שהעסק לוקח את עצמו ברצינות, ושהמקום הפיזי שאתה מבלה בו את רוב ימייך יהיה נקי, נעים, מאורגן לשביעות רצון. תרצו תמיד להעביר את מסר שהבחירה בין חברה מקצועית או מנקה פרטי\ת משמעותית עבורך, באותה מידה שלקוח יבחר לעבוד עמכם על פני המתחרים. אבל בואו נודה על האמת, האם באמת משנה לכם מי מבצע את העבודה בפועל?


זאת בהחלט יכולה להיות הגישה שלכם, שהעיקר שסביבת העבודה תהיה נקייה. השאלה היא כמה זמן הגישה הזו תחזיק מעמד. כשמדובר במקום מקצועי, רציני, שמחזיק עובדים אשר לכל אחד תחומי אחריות משלו, לא מומלץ להוסיף לעובדים משימות ניקיון. מדוע? ראשית, מי אמר לכם שהמעצב הגרפי, או רואת החשבון או פועלי ופועלות הייצור יודעים לנקות במקצועיות? שנית, מי אמר לכם שכולם אוהבים לנקות וישמחו לעשות זאת מכל הלב? נקודה נוספת, וחשובה, אולי אחד העובדים שלכם רגיש חלילה לאחד מחומרי הניקוי?

יש חברות שלמרות זאת בוחרות להעסיק עובד אחד אשר הניקיון הוא בתחום אחריותו, אך מבחינת ניקיון המשרד מומלץ להעסיק חברת ניקיון מקצועית קבועה וזאת כתלות בכמות שעות הניקיון שהמשרד זקוק לו. כאשר שוכרים חברת ניקיון מיקצועית דבר ראשון חשוב להביא בחשבון את דרישות המקום וצרכי הניקיון היומיומיים. בנוסף, מומלץ להתחייב לזמני עבודה קבועים, או ימי עבודה קבועים כך ששאר כוח העבודה ידע איך להתכונן.

חברת ניקיון תספק שירותים מדויקים יותר מכפי שיספקו לך מנקים עצמאיים. חברות הניקיון מארגנות את עובדיהן על מנת לבצע מעקב שוטף וביקורת עצמית המאפשר יעילות ודיוק רב בארגון, ומפקח המוודא כי העבודה נעשית על פי תקן החברה, וכמובן לשביעות רצון הלקוח. מנקה עצמאי בגפו לא מסוגל להוות בקרת איכות בתקן דומה, כך שהפיקוח הסופי ותשומת הלב לניקיון בפועל יוטלו עליך.

עוד נושא שלא רבים מביאים בחשבון הוא ששימוש בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית חוסכת מהעסק השקעה בתהליכי גיוס ופיטורים. ניתן לקרוא ביקורות ולשמוע חוות דעת על חברות שונות וכך בעצם לקבל את כל האינפורמציה לקבלת ההחלטה מראש, מה שלא תמיד אפשרי עם אדם פרטי הכותב בעצמו את קורות חייו. ניתן לבדוק את קורות החיים של המועסק וההמלצות שלו, אך עדיין, בהעסקתו יש סיכון גדול יותר מאשר בשכירת שירותים של חברה מקצועית ובעלת המלצות ממאות עסקים מרוצים.

לאחר ששקלתם את כל המרכיבים שפורטו לעיל, והחלטתם על בחירה של חברת ניקיון קבועה, כבר מהשיחה הראשונה בטלפון, תוכלו להבין אם מדובר בחברה אמינה ומקצועית. בררו באילו חומרי ניקוי משתמשת החברה וכן כמה זמן היא פועלת בשוק. בררו באילו אמצעי זהירות החברה נוקטת כדי להגן עליכם הלקוחות, ועל עובדיהם הנחשפים לחומרי הניקיון בעודם אצלכם במשרד. כדאי כי לאחר בירור והשוואות מחירים תדעו מה המחיר עבור שירותי ניקיון ומומלץ, לא לפנות לחברת הניקיון הזולה באופן משמעותי. חברות אלה, משרתות את המגזר הפרטי והעסקי גם יחד ולכן בזמן שיחה עם נציג החברה, חשוב לציין באיזה סוג של ניקיון מדובר ואם ישנן בעיות ספציפיות המצריכות תשומת לב מיוחדת.

מחקרים מראים שמקומות עבודה ועסקים המשקיעים בשירותיהן של חברות ניקיון מקצועיות, משמרות את עובדיהן לאורך זמן, מעלות את רמת הפרודקטיביות של העובדים, ויוצרות סביבות עבודה בטוחות יותר החל מרצפת היצור ועד לחדרי ההנהלה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54178.aspx