טיפים לניתוח סינוסים
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 30/01/19

בעבר ניתוח סינוסים היה ניתוח לא נעים. לרוב היה צריך לבצע חיתוך כלשהו בפנים שהיה משאיר צלקות לאחר מכן. הסבירות לסיבוכים הייתה גבוהה יותר וזמן ההחלמה היה ארוך מדי. עובדה זו גרמה לאנשים רבים לסבול מהמחלה לאורך זמן מבלי לטפל בה באמת כדי לא לפגוע בעבודה שלהם ובאורח החיים שלהם בכלל. הבעיה היא שאי טיפול בבעיה עשוי לגרום לנזק גדול יותר ולפגיעה גדולה יותר באיכות החיים שלכם. לשמחת כולם – הטכנולוגיה הרפואית מתקדמת במהירות וכיום כבר מדובר בניתוחים פשוטים יותר, שאינם מצריכים צלקות או חיתוכים מיותרים וזמן ההחלמה הוא הרבה יותר מהיר.

כיצד מגיעים למצב של ניתוח סינוסים בכלל?

ניתוח סינוסים מטפל במחלה הנקראת סינוסיטיס. זוהי מחלה שבה ישנה דלקת או מוגלתיות כרונית אצל אנשים כתוצאה מזיהום או הפרשות של מוקוס סמיך בכמויות גדולות אשר חוסם את פתחי הניקוז של הסינוסים. סימני הזיהוי של המחלה לרוב ייראו כמו צינון רגיל, אולם כאשר זה לא עובר ככל הנראה מדובר בסינוסיטיס. לעומת צילום רגיל, ייתכן ותרגישו כאבים בפנים, גודש בחלק הפנימי של האף, תחושה של תשישות ועייפות כרוניים ועוד.

אם טיפול תרופתי רגיל לא עוזר להחלמה, הרי שמדובר במקרה כרוני ויש הצורך לנתח. ניתוח סינוסים לא מתבצע לפני צילום CT שמוודא שאכן מדובר בסינוסיטיס ולא במשהו אחר. צילום זה מסייע גם לאבחן באיזה אזורים של הסינוסים יש תקלות והיכן צריך לטפל והיכן צריך שלא לגעת. כמו כן במקרים מסובכים יותר ניתן לחבר מחשב מיוחד המצלם את חלקי הגולגולת של פניו של החולה וזה משמש כמפה המנחה את הרופא המנתח ועל מנת להפוך את הטיפול למדויק ככל האפשר.

כיצד הניתוח עוזר לי?

במהלך הניתוח הרופא המנתח מטרתו היא להרחיב ולנקות את דרכי הניקוז של הסינוסים, תוך כדי ניקוי הפרשות מוגלתיות ואם צריך גם כריתת פוליפים מתוך חלל האף. אלה אמורים לסייע להבראה מהירה של הרירית וחזרה לתפקוד תקין של הסינוסים עצמם. כדי למנוע חזרה של הדלקת לאזור, מומלץ לאחר הניתוח להמשיך טיפול עם תרסיסים או טיפות אף מיוחדות לתקופה שיורה עליה הרופא עד להבראה מלאה.

מהו זמן ההחלמה הנדרש?

כיום זמן ההחלמה הנו קצר בהרבה מבעבר. לאחר הניתוח תידרשו ביום אשפוז בבית החולים ולאחר מכן במידה ואין סיבוכים מיותרים תוכלו להשתחרר הביתה. תצטרכו לנוח בבית לתקופה שבין שבוע לשבועיים בדרך כלל ואז לחזור לעבודה, כאשר מומלץ לעשות זאת בהדרגה.


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article55222.aspx