משרדים להשכרה או חללי עבודה
נכתב על ידי: פורטל לבית
תאריך: 31/10/19

העולם המודרני מאפשר כיום לעצמאים לנהל עסק שלם מחדר אחד בבית. למעשה, מספיק לנו לפ טופ, מדפסת וטלפון סלולארי כדי לנהל עסק. לחלופין, אפשר גם לעבוד בבית קפה או בחלל עבודה. עבודה מהבית, מבית קפה או מחלל עבודה משותף מתאימה לאנשים רבים, אך לא לכל אחד, לא בכל תחום ולא בכל היקף עבודה. לעתים תצטרכו אולי להזמין לקוחות, לנהל פגישות עבודה, להעסיק עובדים ולעבוד יחד איתם באותו המתחם, ועל כן אולי תזדקקו למשרד. משרד או חלל עבודה? התשובה תלויה במספר גורמים, כגון: האם עבודתכם כרוכה בסוג של פרטיות של הלקוחות (למשל משרד חקירות או עורך דין), האם אתם מנהלים הרבה שיחות טלפון ואתם זקוקים לפרטיות מירבית.


האם תרצו להזמין לקוחות אל המשרדים שלכם? האם תרצו למתג את העסק שלכם במקום מסוים? כל השאלות האלה יעזרו לכם בקבלת ההחלטה האם לשכור משרד או חלל עבודה.

כיום ניתן למצוא מתחמי עבודה משותפים כמעט בכל מקום, למשל בהוד השרון, משרד בבנימינה והסביבה, וכמובן בתל אביב. המתחמים כוללים שירותים כמו חדר ישיבות וחדר המתנה, שירותחי משרד וציוד משרד.


מה התקציב שלכם?


משרד פרטי אכן כרוך בהוצאות שלא קיימות בחללי עבודה, ודאי לא בעבודה מהבית: דמי השכירות גבוהים ככל שאתם מתקרבים למרכז העיר וכן בבניינים החדשים.

שכירת משרד כוללת בדרך כלל תשלום בעבור תחזוקה וניקיון.

על כך יש להוסיף את תשלום הארנונה ואת תשלומי החשמל, המים והאינטרנט

לעתים תצטרכו לשלם גם בעבור חניה פרטית, במידה שקשה למצוא חניה באיזור המשרד או אם המשרד ממוקם בבניין משרדים עם חניון בתשלום.


קחו בחשבון שבניגוד לחלל עבודה שבו אתם מקבלים הכל מן המוכן, במשרד פרטי אתם תצטרכו להיות אחראיים על הכל, וכן לרכוש את כל הריהוט והציוד הנחוץ: שולחנות עבודה, מחשבים או לפ-טופים, כסאות, מדפים וארונות, ציוד משרדי ועוד.


כמו כן קחו בחשבון את עלויות תחזוקת המטבח והשירותים, או את עלות ההשתתפות שלכם במטבח ושירותים משותפים בבנייני משרדים.
מיקום המשרד


מיקום המשרד הוא אחת השאלות הקריטיות. מצד אחד תרצו מיקום שיהיה נגיש ללקוחות פוטנציאליים, לעובדים ולכם. כדאי לבדוק את מצב הפקקים באיזור המשרד, כך שיהיה נוח להגיע אליו ולא תצטרכו לבזבז שעות בעמידה בפקקים.

כדאי שהמשרד יהיה קרוב לצירי התנועה הראשיים וכן לתחנות אוטובוס.
 
אודות המחבר

פורטל לבית, הפורטל הגדול לכל השירותים ואנשי המקצוע לבית. רהיטים, אמבטיות, מטבחים, טכנאים, אדריכאלים, סורגים, פרגולות, תריסים, שער חשמלי , פרקטים, הסקה ועוד.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56246.aspx