תיקים לספר תורה
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

לפי הספר החשוב ספר החינוך מצוות עשה שכל אדם מישראל יכתוב לפחות ספר תורה אחד, הסיבה לזה היא להרבות ספרי תורה בכל מקום, מצווה זו הינה מוטלת על כל אדם מישראל, ישנם מפרשים שמסבירים שעדיף לסייע ללומדי התורה מלהוציא סכומים גבוהים מאד לכתיבת ספר תורה. בגלל שכוונת מצוות כתיבת ספר תורה להרבות את הלימוד בה, כיוון שכך עלינו לחפש בכל תקופה ותקופה את האפשרויות המתאימות לשם קיום כוונת המצוה  אפילו במחיר הפסקת אותה מצוה.

ניתן לראות שהרבה בני האדם מכל קצוות הקשת, כותבים ספרי תורה, יש בני האדם אשר מוצרים ספרי תורה עבור עילוי נשמה של יקירם, להודיה לה' אודות יציאה מאסון יש כאלה שעושים זאת עבור הצלחה בפרנסה וכן הלאה.

מספר המלצות לפני כתיבת ספר תורה.

כתיבה של ס"ת  מחייבת תשלום גדול מאוד, בכדי להוציא ס''ת כשר יש לגשת לסופר ירא שמים ושומר מצוות, אחד שמכיר את כל ההלכות השייכות לכתיבת ס''ת, וכן שהוא מחזיק תעודה של סופר סת''ם, דבר נוסף מומלץ לקבל חוות דעת מלקוחות אשר הזמינו אצלו כתיבה של ספר בעבר כדי לקבל את  ההתרשמות מאותו סופר האם הוא עומד בלוח הזמנים שהוסכם מראש, כותב עפ''י ההלכות והדינים השייכים לכתיבת ס''ת וכדו'. דבר נוסף כדאי לבקש מהסופר סת''ם להראות לכם עבודות שהכין בעבר בשביל לקבל התרשמות מהכתב שלו.

הכנת הס''ת יכולה לארוך כפרק זמן של בסביבות שנה עד שנתיים הדבר תלוי במקצועיות ובניסיון שיש לסופר הסת''ם אחרי שהס''ת כבר מוכן יש להתאים את התיק לספר תורה.

התיק או הארגז לספר תורה מטרתם לשמור ולהגן על הספר והיריעות וכן עבור לקשט ולייפות את ספר התורה תפקיד נוסף לתיק הינו להעביר את הס''ת באופן בטוח מבית כנסת אחת לאחרת. לתיקים של הספר תורה  ישנו מבנה מוארך ויש לו מעמד שטוח שזה מאפשר לשים את הס''ת בדרך יציבה ומכובדת, בתוך ארון הקודש שבביה''כ.

באיזה חנות נוכל לרכוש ארגז לספר התורה?

לאחרונה כאשר המדיה כל הזמן מתקדמת אפשר לקבל אינפורמציה, לכן אם כבר יש לכם ס''ת והינכם מבררים על תיק, תמצאו בגוגל מגוון גדול של אתרים המציעים תיקים או ארגזים לס''ת, אתרים אלה מציעים מגוון רחב של   תיקים לספר תורה בדגמים שונים: מגולפים מעץ, מצופים זהב וגם בעיצוב אישי. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56735.aspx