קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

במהלך, כולנו ממהרים ממקום למקום על מנת להספיק כמה שיותר דברים בלי להעניק תשומת לב לדבר ההכרחי ביותר וזהו הבריאות, בעיקר בתקופה אשר בה כולם נמצאים, התעשיה מתפתחת כל הזמן, אנו גורמים לגופינו מעט לזוז, בגלל זה יש מעלה רבה לעסוק בפעילות גופנית: הליכה, ריצה, מכוני כושר כאשר הפופולארית מבין כולם הינה התעמלות בשיטת פילאטיס.

מצויים תרגילי פילאטיס אשר נעשים ברצפה ויש תרגילי פילאטיס המבוצעים על ידי מכשירים

תרגילי פילאטיס הינם רבים מאד לאין ספור, התרגילים מייצבים את כל השרירים אשר בגוף וביכולתם להגיע גם לשרירים העמוקים ביותר, תוך כדי שעורכים תרגילי פילאטיס בין אם מדובר על פילאטיס רצפה ובין פילאטיס מכשירים, בכל מקרה יש הנאה גדולה עם סיומה של הפעילות מה גם שרואים תוצאות מידיות, ישנו שילוב של תנועה יחד הכרה לדרך התנועה בשימת ונתינת דגש אודות הנשימה

קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה

על מה מומלץ לתת את הדעת כאשר אנו עושים תרגילי פילאטיס?

א. צריך להקפיד מאוד לבצע נשימה נכונה שזה אומר, בזמן האימון אסור לחדול לנשום, מסוכן מאד, צריך להקפיד מאוד ולבצע נשימה נכונה. כאשר אנחנו נושמים בצורה נכונה בעת התרגילים בפילאטיס – זה בחלט מסייע לנשימה בחיי היום יום

ב. להתרכז במסגרת זמן האימון – לעניין זה יש חשיבות גבוהה, בשעת עריכת התרגילים בפילאטיס לתת את הדעת על רמת ריכוז גדולה מאד עד כמה שאפשר.

ג. תנוחת הגוף ממורכזת – במרכז הגוף מצויות קבוצות שונות של שרירים, כדאי ומאד חיוני לחזק השרירים האלה של הגב, מותניים, בטן גב תחתון, הפעולות גורמות לבריאות הגוף ולחיזוקו.

האם אפשרי לעשות בתרגילי פילאטיס בעת הריון?

לאישה כאשר היא מצויה בהריון, קיימים תרגילי פילאטיס אשר מתאימים באופן מיוחד למצב בו האישה נמצאת, בשביל לשמור על גוףבריא וחזק ועלהריון תקין. אימוני פילאטיס לנשים בהריון באות לביצוע במהלך של שמירה ובאופן מבוקר. חשוב מאד לדעת, עוד לפני שמבצעים בפילאטיס במצב של הריון, ישנו צורך לקחת אישור מהרופא.

מכשירים ואביזרים שעורכים בהם תרגילים בפילאטיס:

מקלות – המסייעות לשיווי המשקל

כדור גדול או קטן – מקל תוך כדי עריכת התרגול ומרענן אותו.

גלילים – כאשר אנו מתעמלים פילאטיס הגליל דבר זה מסייע להפעיל את השרירים היותר עמוקים, בנוסף לכך, לגלילים קיימת יכולת לחזק את הגפיים ולגרום לשיפור של יציבות הגוף ואף הם נותנים הרגשה של הקלה רבה לכאבי גב.

גומיות – השימוש בגומיות גורם לרמת הקושי לעלות

סיכומו של מאמר: לבצע ספורט ביחד עם תרגילי פילאטיס, זה בהחלט מסייע לנו לשמור על אורח חיים מאוזן, המאזן בין הגוף לבין הנפש כמו שאומר הכתוב: "נפש בריאה בגוף בריא''

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56779.aspx