פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

בעידן המודרני בו כולנו קיימים כולנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת משקל יתר, בעיות לב וכו', מסיבה זו יש חשיבות גדולה לשמור על אורח חיים מעולה ולשלב בנוסף פעילות גופנית.

בנושא הספורט ישנם מגוון די רחב של אימונים, שאחד מאימונים אלה בזמן האחרון, צבר תאוצה עצומה והוא התעמלות בשיטת הפילאטיס.

מה זה פילאטיס?

פילאטיס הוא סוג מסוים של ספורט המביאה למיזוג בין גוף לנפש כמו שאמר הרופא המפורסם הרמב''ם ז''ל : "נפש בריאה בגוף בריא" בהתעמלות זו עושים מתיחות שונות על מנת לחזק ולהאריך את שרירי הגוף.

מצויים כמה סוגי פילאטיס: פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים

מה הוא פילאטיס מכשירים?

פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת, התרגול בפילאטיס מכשירים מיטיבה את יציבות הגוף, התרגילים בפילאטיס מכשירים הם בעלי דיוק מרובה ומסיבה זאת האפקטיביות שבמכשירים הרבה יותר גבוהה מתחומי ספורט אחרים וההבדל בין השיטה הזו לבין פילאטיס מזרן הינה שקיימת באפשרותה לערוך תרגילים בדיוק גדול ובטווח תנועה רחב

באיזה סוגים של מכשירים משתמשים בפילאטיס מכשירים?

מצויים מגוון סוגי מכשירים, נגדיר פה את חלק ממכשירים אילו:

רפורמר: הרפורמר הינו סוג של מיטה שיש לה משטח נוסע מרכזי המוצמד לקפיצים, היא מביאה אפשרות של מבחר גדול מאד של תרגילים בהתאם לכל תנוחה: ישיבה עמידה, שכיבה, דחיפה, משיכה וכולי. המכשיר מתאים את עצמו עבור כל סוגים של המתאמנים, ספורטאים רקדנים וכו' ואף לאנשים שרק התחילו להתאמן.

קשת סולם – תפקיד המכשיר הוא למעשה להפעיל את עמוד השדרה, לשפר את מנח הגב כמו כן אתיכולת התנועה שלו.

קומבו צאייר – המכשיר זכה להכרה כמכשיר ההתעמלות הביתי הראשון בעולם, |כשהופכים|כאשר הופכים} את מכשיר הקומבו צאייר על צד אחד, הוא משמש ככיסא לישיבה ומנוחה, בצד הנוסף הוא למעשה מכשיר אשר נותן דרך עבודה שרירית אשר מתבצעת בדיוק מירבי.

מהם היתרונות של פילאטיס מכשירים?

פילאטיס מכשירים מסייע למתאמן להניע את כל השרירים בגוף, אף את אותם השרירים העמוקים ביותר ובכל טווח תנועה תוך כדי שהמכשירים מחזיקים את הגוף ושומרים עליו.

בשימוש בפילאטיס מכשירים מגוון התרגילים גדול יותר, כמעט בלי סוף

המתעמל חש בפילאטיס מכשירים כמו שהוא נימצא בשיעור פרטי כיון שמספר האנשים המשתתפים אינו עולה עלחמישה עד 6 משתתפים ומשום כך זה בוודאי מאפשר למדריך המאמן להעניק פיקוח יותר הולם עלהתלמידים ולבדוק שהם עורכים את התרגילים בצורה הנכונה.

במקרה של נחיצות בפילאטיס שיקומי, ישנה המלצה לפילאטיס מכשירים מפני שהם מאפשרים לפעול באורח ממוקד בכל מצב של פגיעה.

האימון בפילאטיס מכשירים עוזר כמעט לכל אדם מעמנו לפעול בהתאם ליכולתו, למצות את הפוטנציאל ולהגיע באופן מהיר להישגים חשובים והתוצאה משפיעה על השרירים שמתארכים, הגוף מקבל חיטוב ומתמלא באנרגיה ורעננות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56782.aspx