התעמלות במכשירי פילאטיס
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

בשנים האחרונות אנשים,נהיים,נעשים יותר ויותר מודעים לחשיבות והמעלות הלא מעטים שגורמת לנו פעילות גופנית במהלך החיים, כמה ההשפעה שלה תורמת לבריאותינו, כבר ידוע שכל אחד שמשלב פעילות גופנית, כמובן, ביחד עם תזונה נכונה ובריאה, הוא מסייע לשמירה על אורח חיים רענן.

ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה ביותר בשנים האחרונות, כבר הוכח גם במחקרים שהתבצעו ואפילו על ידי די הרבה רופאים, כי לאימונים בפילאטיס ישנה חשיבות גבוהה להטבת תפקוד גוף האדם וגם לתפקוד הנפש.

את התעמלות הפילאטיס ניתן לתרגל במספר שיטות. אחת מהאופניםהיא בעצם פילאטיס מכשירים.

פילאטיס מכשירים מביא לידי כך שהאימונים מתבצעים בדרך הכי מדויקת וכן הוא מסייע בידי מתאמנים מתחילים לעשות כמו שצריך את כל התרגילים בצורה מדוייקת בנוסף לכך הם ככל הנראה פחות נדרשים להיות מרוכזים בביצוע ויותר בהקשבה לשרירים תוך שימת דגש אודות הנשימה.

מה המיוחד בהתעמלות עם פילאטיס מכשירים?

פילאטיס מכשירים הינו ממצא את הכישורים הטמונים בתוכו ובזאת הוא למעשה בא במהירות באופן יחסי להישגים ניכרים.בפילאטיס מכשירים, המכשירים הם הינם לא רגילים, הם מאובזרים בקפיצים, ידיות תומכות וברים מייצבים. המכשירים מבוססים באמצעות שיטת התנגדות של הקפיצים, מצד אחד, הינם מייצרים התנגדות וגורמים לעומס על השרירים, אבל מצד שני מנגד, פילאטיס אביזרים נותנים אופציה לטווח תנועה בהרבה יותר רב לשרירים ולמפרקים גורם אשר הנותן סיוע עבור כל מתאמן להיות חזק מעט יותר, להתחיל לעבוד בתיאום ליכולות שלו ועל ידי זה הוא למעשה בא במהירות יחסית להישגים חשובים. בנוסף, בשימוש בפילאטיס מכשירים מבחר התרגילים גדול בהרבה, על פי רוב בלי סוף

מה השוני בין פילאטיס מכשירים לבין ספורט שנעשית בחדר כושר

שיטת פילאטיס, עובדת על מספר חזרות מועט, טווח תנועה מירבי לכל מפרק, התנגדות קפיצית אשר מתאימה את עצמה על כל תנועה, עבודה על הגוף כולו ולאו דווקא על איבר או לחילופין שריר ספציפיים. הספורט בפילאטיס, שונה מחדר כושר אשר שם כולם מבצעים את אותה אותה תנועה מספר גדול של חזרות, טווח התנועה אינו חייב להיות מקסימאלי למפרק, התנגדות המשקולת הינה קבועה ואינה תלויה בעיקר במתיחת הקפיץ וגם אנחנו מאמנים איבר או שריר מסויימים. בימינו, אם יש ידיעה גוברת לעקרונות השיטה, אפשר לראות מדריכי כושר לא מעטים שמגיעים לרכוש ידע על עקרונות השיטה בכדי לשלב אותם בשיעורים אשר מבוצעים בחדר הכושר וכך הם הינם משיגים תוצאות חשובות בהרבה יותר בשיתוף המתאמנים שלהם.

מה נותן לנו פילאטיס מכשירים:

תרגול בפילאטיס גורם להשפעה מצויינת על המתאמן, גם פילאטיס רצפה ואף גן פילאטיס מכשירים המרכיב כמות גדולה מאד של עזרים המפתחים את השרירים ופועלים באופן ממוקד על השרירים ועל המפרקים בגוף,החל מרצועות קלות משקל שאפשר להתחיל לעבוד ולתרגל איתם בבית ואפילו למכשירים היותר מורכבים, האימון בפילאטיס מכשירים נותן למתאמן לשפר גמישות בהדרגה אף אצל הגיל המבוגר, בנוסף, הוא מחזק את השרירים וכן עבודה על יציבה בצורה מבוקר.

איפה נכון להתעמל בפילאטיס מכשירים?

לרוב מכוני כושר שמציעים אימונים בפילאטיס, יתנו לנו את אותה האפשרות להתאמן בפילאטיס מכשירים. יש מכונים המעבירים את השיעורים דווקא יחד עם חלק מהאביזרים כגון רצועות אימון או לחילופין כדור וכאשר אתם נרשמים לחדר כושר, כאשר יש מצב ואתה חפץ אף לעבור שיעורים בעזרת פילאטיס מכשירים, אתה צריך לברר איזה מיני מכשור קיימים בו כיון שלא בכל חדר כושר קיים את אותו הציוד הנדרש לפילאטיס. כיון שמדובר פה אודות ציוד הזקוק לו התקנה לא רגילה.

האדם שרוצה להתעמל בפילאטיס מכשירים, נדרש לברר איפה יש בנמצא מכוני פילאטיס יעודיים, יש צורך לקחת בחשבון כי במכונים כדוגמת אלו פועלים צוות מדריכים בעלי ניסיון בהרבה יותר, יתרה מזאת, יש במכונים האלו מבחר גדול של מכשירים כך שיש דרך להתנסות במגוון רב של מכשירים עד למציאת המכשיר שמתאים מכולם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56784.aspx