האם יש התעמלות פילאטיס בתל אביב
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

התעמלות בשיטת הפילטיס היא ספורט אשר המקור שלו הגיע באמצעות תרגול פיזיותרפיה אחרי פציעה או תאונה

מי הוא ממציא שיטת פילאטיס?

ממציא השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה על השם שלו, הוא פיתח אותה למטרת החלמה ושיקום של פצועים, במשך הזמן נודע כי התרגילים בפילאטיס מביאים מענה לא רק להחלמה ושיקום אלא הם מהווים גורם חשוב מאד לחיטוב הגוף ע"י שילוב של חיזוק השריר והארכתו.

אימונים בשיטת הפילאטיס הפכו להיות מאד פופולאריים עבור סוגים שונים של אנשים באוכלוסיה ולא רק לספורטאים ורקדנים, בגלל זה כיום נפתחו חוגי פילאטיס רבים עבור כל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

בערים המרכזיות החוג מתבצע בקבוצות גדולות, אפשרי למצוא אוסף גדול של חוגי פילאטיס בתל אביב, ירושלים, חיפה וכדו'לעומת הערים בפריפריה שבהם, החוגים מתקיימים בדרך כלל בקבוצות יותר קטנות.

האם צריך מאמץ גופני גדול להתאמן בפילאטיס?

האימון ההתעמלות בשיטת הפילאטיס הוא לא קשה לביצוע ואפילו אין צורך בהשקעה רבה של אנרגיה, בזמן שאנחנו מתרגלים באורח תמידי ובעקביות, מגיעים לתוצאה של גוף חזק וגמיש. במהלך שיעור הפילאטיס, עשויים להגיע במהלך אימון ומתיחות מסובכות לתנוחות שאיננו מגיעים אליהם במהלך היום על ידי עריכת מתיחות שהמטרה שלהם היא הארכה וחיזוק של שרירי הגוף ושיפור היציבה.

סלבריטאים כמו שחקנים ואנשי תעשיה מתעסקים באופן תדיר בכושר גופני כדי להיראות במיטבם היות והם מופיעים מול אור הזרקורים. כיון שחלק רב מאד מאנשי הסלבריטי גרים בתל אביב, פילאטיס בתל אביב מאז ומעולם מבוקש יותר ממקומות אחרים.

קיימים די הרבה מכוני סטודיו לפילאטיס בתל אביב וישנם אף מאמנים שעברו הכשרה מקצועית לפילאטיס בתל אביב ולכן מגיעים אליהם סוגים רבים של אנשים מערי המרכז אשר מעוניינים לחזק ולחטב את הגוף לפתח את השרירים, ואפילו את השרירים היותר עמוקים על ידי שהם מתאמנים ומתרגלים עפ"י השיטה.

האם פילאטיס מחטב את הגוף?

התשובה הינה חיובית וזה ממספר גורמים:

1. באמצעות התרגול בפילאטיס אנו מחזקים את אותה השרירים המיצבים, מתרגלים תנועתיות של עמוד השדרה, ייצוב שכמות וצוואר ומיקום אגן וצלעות, כתוצאה מכך האיברים מתמקמים במנח הטבעי שלהם והגוף מזדקף והופך ליציב.

2. התרגילים בפילאטיס מתבצעים מהמקום הארוך ביותר של השרירים מה נותן לשרירים להיות ארוכים ומשורטטים.

3. כתוצאה מהאימון בפילאטיס, השרירים המייצבים הופכים חזקים וגורמים להצרת היקפים.

4. בכל אימון בפילאטיס, שמים דגש בנושא סדר גיוס נכון של כל השרירים, דבר אשר שמביא את הגוף לנוע בקלילות ובחופשיות.

לסיכום: שיטת פילאטיס טובה עבור כל אחד ואחד שמעוניין, לאו דוקא לחולים הזקוקים לשיקום, או לספורטאים ורקדנים. פילאטיס בתל אביב מתבצע בקבוצות גדולות יותר מהערים הקטנות

התעמלות ע"י פילאטיס נותנת לכולם מלבד כושר גופני וחיזוק השרירים, להרגיש מעולה ולהראות חטוב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56785.aspx