האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?

בעידן|בעולם|בזמן} המודרני אשר בו כולנו מצויים, אתם נתקלים לא מעט בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כגון משקל יתר, בעיות גב וכו', התעמלות בפילאטיס היא שיטה אשר פותחה ע"י ממציא השיטה ששמו ג'וזף פילאטיס, מציעה לכולנו שיטת תרגילי התעמלות ייחודיים. שיטה זו משלבת בתוכה עניינים רבים המתאימים לאנשים שמצב בריאותם תקין, כמו כן השיטה טובה גם לכאלה אשר סובלים מבעיות אורטופדיות כגון: כאבים ופציעות בגב, בברכיים, בכתף, במרפק, כף היד, ירך ואגן, כאבים ופציעות בצוואר, בקרסול וכף הרגל או לחילופין כאלה עם בעיות נוירולוגיות שזהו בעצם פילטאיס שיקומי אשר פועלים בו בשביל לשקם ולתת הקלה על של אנשיםאשר פילאטיס שיקומי?

פילאטיס שיקומי הינו שיטת התעמלות ופיזיותרפיה המיועדת לבני אדם לכאלה אשר יש להם מוגבלות גופנית או לחילופין לאלה אשר יש להם מודעות גוף או לחילופין יכולות גופניות נמוכות. המטרה של הפילאטיס השיקומי היא בעצם באה לשקם את יכולות הגוף ולפעול באופן מדויק ביותר ואישי אודות הליקויים או לחילופין אלמנטים אחרים בכדי להביא להטבה משמעותית על בדבר אודות על אודות בנושא מצבו של המתעמל וביכולותיו הפיזיות וכן להקל על הכאבים שלו..

התהליךהשיקומי של הפלאטיס מועבר בידי פיזיותרפיסט המוסמך לכך והשיעורים מועברים ע"י מדריכי פילאטיס בעלי ניסיון, ובעלי ידע גדול שעברו תהליך הכשרה מיוחדת בתחום השיקום והפילאטיס

האם פילאטיס שיקומי יכול להתאים אך ורק לאנשים מבוגרים?

התשובה הינה שלא, כיון שהאימון בפילאטיס מתאים עבור כל שכבות האוכלוסיה ההתעמלות בשיטת פילאטיס מביאה מגוון גדול של אפשרויות לתחזוקת הגוף אצל אנשים בריאים, שיפור תכונות גופניות אצל ספורטאים וגם כהתעמלות בתהליך שיקומי

דוגמאות למספר הפרעות שפילאטיס שיקומי נותן מענה:

האם הפילאטיס נותן מענה להפרעה של פריצת דיסק?

פילאטיס שיקומי הינו עובד על אותה הפעלה של שרירי היציבה העמוקים בגוף, וביניהם שרירי הבטן והגב המייצבים. הפעלה נכונהולאורך זמן של שרירים אלו מסייעת להורדת הלחצים וגם לפיזור עומסים נכון יותר על החוליות והדיסקים הבין חולייתיים ועל כן הינה תורמת להורדת כאבים ומיחושים על רקע של עומס יתר כמו כן שמירה לטווח ממושך על החוליות והדיסקים הבין חולייתיים. כמו כן, הפעלה טובה של שרירים אלו, תורמת לייצוב חגורת האגן כך שהיא מסייעת לתפקוד טוב ומאוזן בהרבה יותר של כל אזור זה, שכולל בתוכו את חוליות הגב התחתון.

האםאפשר להתאמן להתעמל בפילאטיס במצב של בלט?

אפשר|ניתן|אפשרי|יש אפשרות} להתאמן בפילאטיס במצב הנ"ל ואפילו מומלץ. אחת הסיבות הגורמת לבלט היא בעצם, חולשת המערכת השרירית סביב החוליות המותניות. האימון בפילאטיס הינו מחזק את שרירי הבטן והגב וכתוצאה מכך מונע את הישנות התקף הנגרם כתוצאה מהפציעה ובעיקר מביא לחיזוק של הגב התחתון והבטן.

לסיכום:

התעמלות בשיטת הפילאטיס עשויה להועיל לבריאים וחולים כאחד 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56787.aspx