מה היא שיטת הפילאטיס?
נכתב על ידי: יואל כץ
תאריך: 03/02/20

מה יותר טוב מלהתעורר בבוקר ולפתוח את היום בכושר גופני, תחום הספורט מציע לנו כל כך הרבה מאד אפשרויות שאנחנו רק צריכים להחליט איזה התעמלות עשויה לתכנן בעבורינו.

אודות ההתעמלות בשיטת פילאטיס כבר שמעתם?

מה היא שיטת הפילאטיס? הגיע הזמןבהחלט שתדעו שתכירו.

שיטת הפילאטיס היא התעמלות הכוללת בתוכה תנועה והתעמלות, השיטה הומצאה ע"י האיש ג'וזף פילאטיס בשנות העשרים, בשעה ש המטרה שלה זו, חיזוק ומתיחה של השרירים בשילוב של שיתוף פעולה בין הנפש לבין גוף.

הטכניקה של ההתעמלות על ידי פילאטיס שיטה של כושר גופני מלא וכאשר היא בעצם מתבצעת באופן סדיר, מתרחשים בגוף שינויים חיוביים. השיטה שנקראת פילאטיס גם משלבת מודעות לעמוד השדרה,נשימה נכונה, אימוני כוח וגמישות.

מה מייחד את ההתעמלות בשיטת פילאטיס?

הדבר אשר שמייחד את השיטה הנוכחית, שהיא מעצבת את השרירים, מצרה לכולם את ההיקפים בגוף והופכת אותם לחטובים על ידי פיתוח של מראה רזה ושטוח של השריר במקום שהשריר יראה מנופח. התוצאה שנקבל בעקבות ההתעמלות בפילאטיס אמורה להיות: גוף חזק וגמיש מאוזן, בטן שטוחה, רגליים מעוצבות וגב יציב וחזק .

ישנה דרך לבצע את שיעורי הפילאטיס על מזרן ללא אביזרים, יחד עם אביזרי עזר ניידים,או לחילופין מכשירים אשר לא ניידים.

מה היתרונות הרבים של פילאטיס מכשירים?

יתרונו של פילאטיס מכשירים הוא, שכל המכשירים המיוחדים עוזרים לבצע את המתיחות המסובכות, שיש קושי למתאמנים לעשות, בפרט אם הם מעולם לא התעמלו באימון הזה. השיעור בשיטת פילאטיס בשילוב עם המכשירים השונים, נועד להעביר מענה מקסימלי לכל הצרכים האינדיבידואלים של מתאמן,תוך כדיעבודה מאתגרת, מחזקת ומשקמת אחרי שמתרגלים לעשות את המתיחות בשיתוף עם המכשירים באופן קבוע, ניתן להפסיק לבצע פילאטיס מכשירים ולעשות את אותו האימון באופן רגיל.

האם הספורט בשיטת פילאטיס מתאימה עבור כל אדם מאיתנו?

כל אחד ואחד יכול לפרגן לעצמו וללכת להתעמל בפילאטיס, ההתעמלות בשיטה הזו נכונה למבוגרים ולצעירים, גברים ונשים, נשים ונערות הרות ונשים לאחר לידה,פילאטיס גם יכול להתאים לאנשים כאשר המצב של בריאותם לא יציב כמו אנשים שעברו תאונה, מחלה וכד' שלאחר שהם מתאמנים ומבצעים את התרגילים, כמובן אך ורק עם מדריכים שעברו הספציפית לכך, הגוף שלהם מחלים ומתחזק.

בדיוק בגלל זה, כל מי שרוצה לשמור על אורח חיים יציב וחזק והוא מודע לחשיבות הרבה של החדרת הספורט כגורם חשוב מאוד למהלך חיים ראוי, כדאי בהחלט עכשיו לבדוק, איפה המכון לפילאטיס הקרוב לביתך וקדימה, צאו לדרך ותתחילו להתעמל. בהצלחה. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56788.aspx