5 דרכים למנף את הטכנולוגיה בשיווק שלך
נכתב על ידי: Yafator
תאריך: 20/01/22

לאחרונה נשאתי הרצאה עם קבוצה של חברות טכנולוגיה על מינוף הטכנולוגיה במאמצי השיווק שלהן. הבנתי איזו קבוצה טובה יותר לקפוץ על העגלה הטכנולוגית מאשר קבוצה של אנשים שרגילה למכור טכנולוגיה. השיחה שלי עברה מצוין. הם, בדיוק כמו רוב החברות המקצועיות, מתקשים למלא את המשפך השיווקי. ולמרות שרובם היו מודעים לטכנולוגיות הללו, הרוב המכריע לא השתמש בהן כדי להצמיח את העסק שלהם.

ההרצאה שלי הייתה כותרת, "5 דרכים להגביר את השיווק שלך עם טכנולוגיה", והנה חמש נקודות המפתח:

תפסיק להלחץ מהמסר השיווקי שלך

הגדל את הרשת המקצועית שלך

שמור על קשר באופן עקבי

למדוד את ההתקדמות שלך

לעולם אל תשכח רעיון גדול

הרשו לי לדבר עם כל אחד בקצרה תמלול דיבור.

1. תפסיק להלחץ על המסר השיווקי שלך

אני רואה הרבה לקוחות מעקמים את ידיהם על מה לומר ללקוחות הפוטנציאליים שלהם.

למרבה הצער, אנחנו יושבים במשרדים שלנו וחושבים על הדברים האלה, אנחנו נוטים קצת להשתגע מזה. ההצעה שלי הייתה פשוטה; תפסיק להילחץ מזה ותשאל. הירשם לכלי סקרים מקוון בחינם, כמו SurveyMonkey או QuestionPro, ושלח את השאלות הבאות ל-10 הלקוחות האחרונים שלך:

מה האתגר הגדול ביותר שעזרנו לך להתגבר עליו?

איך הנושא הזה התבטא? או איך ידעת שזו בעיה אמיתית?

איך היית מתאר את החברה שלנו לעמיתיך ולחברים שלך?

אם היה לך עסק כמו שלנו, מה היית משנה?

באילו קבוצות או עמותות אתה חבר?

בחמש שאלות קטנות קבעתם איך הם רואים את החברה שלכם ואת הערך שאתם מביאים לשולחן. נגעת גם למה שהם היו רוצים לראות אותך משנה לגבי השירותים או ההצעות שלך. ולמדת איפה אנשים אחרים כמוהם מתכנסים למאמצי שיווק עתידיים. לא עלוב מדי בשביל סקר חינם.

אתה יכול להפסיק לדאוג לגבי ההודעה שלך כי הלקוחות שלך עוזרים לכתוב אותה. זה לא נהיה יותר טוב מזה.

2. הגדל את הרשת המקצועית שלך

כמעט כולם מסכימים שנטוורקינג הוא מרכיב קריטי בכל תוכנית שיווקית. אבל ברגע שלמדת להכיר באמת את כולם בקאמרי, רוטרי או קאנטרי קלאב שלך; איך להמשיך לפגוש לקוחות פוטנציאליים חדשים?

הייתה לי הצלחה גדולה לפגוש ולחזק את הקשרים עם לקוחות פוטנציאליים בכל רחבי הארץ באמצעות לינקדאין ופייסבוק. כשאני שואל את השאלה, "למי יש פרופיל לינקדאין?", בדרך כלל שליש עד חצי מהחדר מרימים ידיים תמלול דיון.

אבל מעטים מאוד מנצלים את כלי האמינות המובנים בתוך לינקדאין. מעט מאוד אנשים משתמשים בתכונת "המליץ" כדי ללכוד המלצות מלקוחות ועמיתים. מעט מאוד אנשים גם משתתפים באופן פעיל במדור שאלות ותשובות LinkedIn. ה"המלצות" הן דרך מצוינת להדגיש כיצד עזרת לאחרים (במילים שלהם); בעוד שסעיף השאלות והתשובות הוא פלטפורמה נהדרת עבורך לחלוק את הידע המומחה שלך עם אחרים. כמו כל פלטפורמת שיווק חברתית טובה, לינקדאין מראה לשאר החברים ברשת שלך מה אתה זומם.

פייסבוק יותר "חברתית" מלינקדאין, אבל אל תתנו לזה להפחיד אתכם. אחרי הכל, אנשים עושים עסקים עם אנשים, לא עסקים. ואם אתה עדיין חושב שלינקדאין מיועד רק לקהל המכללות, אז תקשיב. הפלח הגדול והצומח ביותר של משתמשי פייסבוק הוא מעל 25 שנים. כל מי שעזרתי להירשם לפייסבוק נדהם לגלות כמה מחבריהם, חבריו למכללה, עמיתים וקרובים כבר נמצאים שם.

העצה שלי: אם אתה עדיין לא בפייסבוק ובלינקדאין, הירשם. אם כן, התחל להשתמש במערכות בצורה פעילה יותר. בקשו מאנשים היכרות, מצאו מכנה משותף, פתחו שיחה. אבל אזהרה הוגנת, אתה צריך להיות זהיר במה שאתה מפרסם. אף אחד לא רוצה לראות את תמונות המסיבה שלך או את תמונות האגם השיכורים. דלגו על הדברים שהם אישיים מדי ותתעלמו מכל המשחקים המטופשים בפייסבוק ויהיה בסדר.

3. שמור על קשר באופן עקבי

זה עשוי להיות הזיוף מספר 1 בעסקים היום - אנחנו אף פעם לא שומרים על קשר קבוע עם לקוחות העבר, הנוכחיים והפוטנציאליים שלנו. ישנם שני מחזורים הפועלים ללא הרף בעסק; מחזור המכירה שלך ומחזור הקנייה שלהם. הסיכוי ששני המחזורים האלה יהיו מיושרים כשנפגשים לראשונה קלושים עד אפסיים. אז איך אפשר לשמור על קשר בקלות? זה מה שאני עושה עכשיו.

התחל ניוזלטר באימייל. אם תספק מידע חשוב (לפחות חודשי), כאשר מחזור הקנייה שלהם מגיע לשירות שלך, אתה כבר תהיה מולם. אין דרך טובה יותר להפגין את תחום המומחיות שלך מאשר כתיבה. למעשה, לכמה מכלי השיווק בדוא"ל יש תכונת סקרים מובנית, כך שתוכל לבצע את מספר 1 (סקר לקוחות) עם אותו כלי.

אני ממליץ לך לבדוק את ארבעת האמהות האלהאתרי שיווק il, Aweber (האהוב עליי), מגע מתמיד, יעד מדויק ו-iContact. לרובם יש חבילות ברמת כניסה סבירות מאוד (בדרך כלל ~ 20$ לחודש) ומקלות עליכם מאוד לשמור על קשר עם מידע בעל ערך. אבל הנה הטריק, קל מאוד לצאת בתור שולח דואר זבל; עליך לכלול תוכן בעל ערך בכל אימייל. אתה לא יכול פשוט לומר "מה שלומך? מוכן לקנות עדיין...?"

אחת הדרכים הקלות ביותר להמציא תוכן ניוזלטר היא להכין רשימה של כל מה שהיית רוצה שהלקוחות שלך ידעו; או מה באמת יכול לעזור להם לשפר את העסק שלהם; או פשוט שאל אותם מהן 3 ה"בעיות שעל הפרק" העיקריות שלהם (רמז: השתמש בכלי הסקר אם אין לך זמן להתקשר או להיפגש). זה ייתן לך מספיק תוכן בשרני כדי להתחיל. ברגע שאתה כותב שלושה או ארבעה ניוזלטרים - ואתה מתחיל לראות את התגובות החיוביות כשעושים זאת היטב - זה הופך להרגל.

בסופו של יום, רשימת הדוא"ל שלך תהפוך לאחד הנכסים הגדולים ביותר שלך בעסק שלך. כל אדם "הצטרף" לשמוע ממך, כך שאתה יודע שהוא מתעניין במה שיש לך לומר. הירשם לאחד מהכלים לעיל עכשיו והתחל לטפח את הקשר הזה. כאשר הם מוכנים לקנות את השירותים שלך, אתה תעמוד ראש וכתפיים מעל המתחרים.

4. למדוד התקדמות

העסק היום זז מהר. קל לשכוח עם מי דיברת, מה הם קנו לאחרונה, איך פגשת אותם, יום ההולדת שלהם, למי הם הפנו וכו'... יש כלים מקוונים שעוזרים לך להשתלט על הכל. עבור צד הלקוח, אני ממליץ על Salesforce.com ו-PipelineDeals.com (במה אני משתמש). Salesforce.com היא הגורילה במשקל 800 פאונד ב-CRM (ניהול קשרי לקוחות). ישנם מודולים לאוטומציה של כל ההיבטים של מאמצי השיווק שלך, כולל שיווק בדוא"ל וסקרים. הוא כולל לוח מחוונים מלא למעקב אחר ההתקדמות שלך מול יעדים עסקיים. זו תזכורת נהדרת במהלך השבוע האחרון של החודש לצאת לשם ולנער את השיחים כדי להביא עסק קטן.

לגבי האתר שלך, Google Analytics מציע דיווח מדהים כדי לומר לך מה עובד ומה לא - וזה בחינם. הכלי הזה כל כך חזק שרוב העסקים של Fortune 500 משתמשים בו כדי לעקוב אחר האתר הארגוני שלהם. לאחר שתעתיק מעט קוד לכל עמוד באתר שלך, תוכל לראות כמה אנשים מגיעים לאתר שלך, כמה זמן הם נשארים, באילו דפים הם מבקרים, איך הם מנווטים, היכן הם גרים ועוד. נתונים ממה שאתה יכול להשתמש בו. אתה יכול להשתמש בזה כדי לראות היכן האתר שלך עובד ולאן מבקרים עוזבים. יש גם שירות חינם לבדיקת A/B מפוצלת. בעצם, אתה מעצב שתי גרסאות של דף נתון, גוגל מציגה את שתיהן באופן אוטומטי בפני מבקרים שונים ואתה יכול לאמוד איזו ביצועים טובים יותר. אני משתמש בזה כדי לבדוק כותרות וקריאה לפעולות באתר שלי. זה עובד מצוין.

יש פתגם ישן שאומר, "מה שאתה שם לב אליו משתפר." אם אתה רוצה שהאתר שלך ומאמצי השיווק שלך יעבדו קשה יותר בשבילך, התחל למדוד אותם.

5. לעולם אל תשכח רעיון גדול

הנה טיפ קטן ומהנה. חבר שלי, יועץ IT/פיתוח עסקי, ביל דוטסון, הפגיש אותי לשירות החינמי הזה; Jott.com. עם Jott, אתה יכול להתקשר למספר הטלפון החינמי ולהשאיר הודעה שתומללה אוטומטית ונשלחת אליך בדוא"ל או לרשימת תפוצה בדוא"ל. אני לא יכול לספור את מספר הפעמים שהייתי בדרכים או התעוררתי עם רעיון שלא רציתי לשכוח - אבל לא יכולתי לרשום אותו. עכשיו, אני פשוט לוחץ על החיוג המהיר שלי ב-Jott #, משאיר הודעה, וכשאני חוזר למשרד, יש לי את ההודעה המלאה מתומללת בצורה מושלמת, מחכה לי בתיבת הדואר הנכנס שלי לפעול. אני גם מכיר אנשים שמשתמשים בזה כדי להודיע ​​לקבוצת בייסבול של תיכון אם האימון יבוטל. למאמן יש רשימת תפוצה של שחקנים והורים (כל מה שאתה צריך זה האימייל שלהם) וכאשר מזג האוויר הופך להיות סוער, הוא "מכתיב" אותם כדי ליידע אותם שהאימון יבוטל.

אוקיי, ישנן חמש דרכים להגביר את מאמצי השיווק שלך באמצעות טכנולוגיה. העולם השתנה. ברור שלעולם לא נתרחק מפנים אל פנים כצורת התקשורת הטובה ביותר; אבל כשאנחנו מתחילים למנף את הטכנולוגיה, זה יכול לשחרר אותנו ליותר ממה שאנחנו עושים הכי טוב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article60952.aspx