דף הבית בית אבי חי

בית אבי חי

 מאמרים אחרונים של הכותב
חברה:
אתר אינטרנט:  www.bac.org.il/
טלפון:
צור קשר עם הכותב: צור קשר
אודות הכותב:

בית אבי חי, מיסודה של קרן אבי חי, הינו מרכז תרבות שמטרתו לעסוק בנושאים מרכזיים ותחומי המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית.
בית אבי חי מבקש ללקט ולחשוף את הקולות הנשמעים בתוך הציבור הישראלי-יהודי, להעניק להם מקום ולאפשר להם להשפיע על החברה והתרבות בישראל.

הבית ניצב בליבה של ירושלים, בצומת המחבר בין שכונות, בין קהילות ובין תרבויות שונות. את הבניין תיכננה האדריכלית עדה כרמי, והוא משתלב בפסיפס הישראלי והיהודי הקיים באזור: מוסדות הסוכנות היהודית; בית הכנסת הגדול; בית ראש הממשלה; ומגוון רחב של מוסדות תרבות כתיאטרון ירושלים, בית הכנסת 'ישורון', בית שמואל, בית שוקן, יד בן צבי, מכון ון-ליר ואחרים.
המבנה בן שלוש הקומות מכיל אולם למופעים וכנסים ובו 270 מקומות ובמה קטנה המתאימה להרצאה, הקרנה או מופע מצומצם; שמונה חללי התכנסות בגדלים שונים המצויידים במיטב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, לשימוש מרצים ומפעילי סדנאות וקבוצות דיון ופעילות; וחדר קריאה ייחודי המוקדש לתצלומי ארץ ישראל והעם היהודי, ומכיל גם ספרי יסוד ביהדות וציונות. כמו כן ישנה בבניין קפיטריה.

העם היהודי הוא גיבורו של הסיפור אותו מספר בית אבי חי: העם היושב בארץ ובקהילות בחו"ל; העם היהודי על זרמיו וסערותיו, על גווניו השונים, על זכרונותיו ועל חלומותיו.

קשת רחבה של פעילויות ואירועים מאפיינת את הוויית בית אבי חי - ימי עיון, הרצאות, סדנאות, מופעים ואירועי תרבות מגוונים. בית אבי חי פונה אל מגוון קהלים, מתוך מטרה ליצור מפגש מפרה ומאתגר בין תרבויות ותפיסות עולם שונות. הבית מאפשר מפגש בין בני קהילות שונות בציבור היהודי בישראל ובתפוצות. בית אבי חי פותח את שעריו למרצים, אמנים, הוגים וחולמים, ומזמין אליו תאבי דעת, שוחרי תרבות וסקרנים. זהו בית פתוח ומכניס אורחים במלוא מובנו של המנהג היהודי העתיק - מקור מתמיד של חיוניות והתחדשות; של הקשבה ולמידה. בית למפגש אמיתי.
מאמרים נוספים מאת בית אבי חי
 
גילוי אליהו
26/03/09 | בידור תחביבים ופנאי - אחר
התערוכה של אליהו סידי והקטלוג המלווה אותה מכניסים לשיח האמנות הישראלית והכתיבה על אמנות ישראלית את ה"אמנות היהודית", היונקת ממקורות טקסטואליים שעד כה לא היתה להם מסורת ויזואלית
למאמר המלא...

יצחק כפול
23/03/09 | תרבות ובידור
המיתוס המכונן של עקדת יצחק משך מאז ומעולם קריאות חתרניות. בימים אלה מציעות שתי תערוכות אמנות ישראלית גישות אוצרותיות חתרניות לנושא

כתב: דוד שפרבר
למאמר המלא...

"זה סותר, וזה יכול ללכת ביחד"
23/03/09 | בידור תחביבים ופנאי - אחר
המאבק בין הזהות ההומוסקסואלית והזהות הדתית נחשף בתערוכת האמנות הישראלית "מחוץ לארון הקודש". "זאת תערוכה פוסטמודרנית, שמציגה ריבוי זהויות", אומר אחד המארגנים. "הזהויות חיות בכאב פנימי מסוים, אבל גם בשותפות"
למאמר המלא...

בוחרים באלוהים
23/03/09 | קולנוע
הסרט הדוקומנטרי "הפוליטיקה של ישו" אמנם בוחן את חלקה של הדת במערכת הבחירות בארצות הברית, אך מדינת ישראל קשורה אליו בקשר אמיץ

ממש לפני סוף "הפוליטיקה של ישו", סרטו החדש של הבמאי הדוקומנטרי אילן זיו (59), עומד גבר מוסלמי מבוגר מול המצלמה ומדבר על ארצות הברית. "לא באנו לפה בגלל הדת או הפוליטיקה", הוא אומר בהתרגשות, "באנו בשביל המכוניות הארוכות, החופש והחיים הטובים". זיו, שעזב את הארץ אחרי שנלחם במלחמת יום כיפור, הגיע לתפוח הגדול מאותן סיבות.
למאמר המלא...

זאפ לראשון
23/03/09 | תרבות ובידור
כיצד תשפיע חבילת הערוצים המוזלת על התרבות הישראלית, והאם צריך לסגור את ערוץ הראשון? כמה מחשבות בעקבות כנס הטלוויזיה בראש פינה

לפני פחות משבועיים התקיים בראש פינה כנס הטלוויזיה והמדיה הדיגיטלית. הכנס, שכבר הפך למסורת, מושך אליו אנשים רבים הקשורים לתעשיית הטלוויזיה, אך הפעם לא הצליחה האווירה הפסטורלית במקום לרסן את הוויכוחים היצריים שעלו על פני השטח. למי שמתעניין בנושא מומלץ לעיין בחומר הרב באתר "TheMarker"; אני בחרתי להתייחס לשני עניינים שעליהם דובר בכנס.
למאמר המלא...
    
שיווק באינטרנט על ידי WSI