איפה הכסף צומח?
נכתב על ידי: yossi_Nafkar
תאריך: 14/07/11

כבר מגיל צעיר אומרים לנו שכסף לא גדל על העצים. אבל אם אם הכסף לא גדל על העצים, אז איפה הכסף באמת גדל?  כולנו יודעים היטב שבשביל כסף צריך לעבוד, אבל אפשר גם להצמיח אותו, ולהגדיל את ההיקף שלו. איך עושים את זה?

העובדות הן שאם אנו משאירים את הכסף שלנו בחשבון העו''ש הערך שלו יורד והוא רק הולך ומצטמק. נכון ש 1000 שקלים לפני חצי שנה, נשארים היום אותם  1000 שקלים. אבל זאת בדיוק הבעיה. מכיוון שאותו סכום של אלף שקלים לפני חצי שנה היה קונה יותר, מאשר כיום. מדוע? בגלל עליות המחירים. הסכום המספרי אמנם נשאר קבוע, אך המחירים משתנים, הם עולים. אילו המחירים למשל היו יורדים, אז אותם אלף שקלים היו כיום שווים יותר. אך זה ממש לא המצב. השיטה היא להחזיק כסף נזיל די צרכנו, אבל את היתרה לשים בתוכנית חסכון או השקעה אחרת נושאת ריבית.

קיימות שיטות לגרום לכסף לצמוח, וזה דבר שהאנשים העשירים עושים כל הזמן. בשעה שאתה מפסיד כסף כאשר המדד עולה, הרי שאתה יכול לפתוח חסכון נושא ריבית צמוד מדד. קיימות תוכניות פיננסיות כאלה כמעט בכל בנק. לא רק שאתה מקבל אחוז מסוים של ריבית, אלא שמעבר לכך הכסף צמוד לעליית מדד המחירים לצרכן. כאשר אתה חוסך באופן הזה, אתה בעצם מצמיד את צמיחת הכסף שלך, לעליית המחירים. ככל שהמחירים ימריאו יותר, כך תקבל ריבית גבוה יותר. השקעה מסוג זה טובה לתקופה בה המחירים עולים וצפויים להמשיך ולעלות. כמובן שבתקופה שבה המדד השנתי עומד על פחות מ 1% והמחירים כמעט ואינם משתנים, לא כדאי להשקיע בתוכנית חסכון צמודת מדד.

האם כדאי להשקיע בשוק המט''ח? אף על פי שישנם מקצוענים שעושים כסף ממטבע חוץ, הרי שמדובר בפעילות בעלת סיכון גבוה, שאינה מומלצת עבור מרבית הציבור. המטרה שלנו אמנם היא לגרום לכסף לגדול ולצמוח, אך אין אנו מעוניינים לסכן אותו, או לאבד אותו.

אם ברשותך סכום כסף גדול שאתה מעוניין להצמיח, הקמת עסק מצליח יכולה לעשות את זה בגדול. רק שלפני שאתה נכנס לעניין עליך לבצע בדיקה מעמיקה, ומומלץ אף לשכור יועץ עסקי על מנת לאמוד את הסיכונים הקיימים. אפשרות אחרת היא שותפות בעסק.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article18557.aspx