ישוע מנצרת
נכתב על ידי: ליאת ראובן
תאריך: 09/08/11

ישו הנקרא בפי מאמיניו ישוע הינו מטיף יהודי מהגליל, נצרת שנולד בשיעור בארבע לפני הספירה ומת כ33 שנים אחרי. ישו הפך לאחת הדמויות החשובות והמכריעות בהיסטוריה האנושית. ישוע הוא דמות ומופת למאמינים רבים בכל רחבי העולם. לפי הכתבים לא יודעים רבות אודות ישו אך מה שכן ידוע אודותיו הוא שהוא הסתובב בנצרת ואחר כך בשאר רחבי הארץ כדי להפיץ את תורותו. לישו היתה ביקרות רבה על מה שקרה באותה תקופה בארץ בקרב היהודים והוא שאף להביא לשינוי אך כנראה לא חלם על ייסוד דת חדשה.

למעשה, מי שהפיץ את האמונה שלו הם תלמידיו שבאמצעות איגרות ששלחו לקהילות שונות ניסו למשוך מאמינים מסוימים. רוב המידע אודות ישו מגיע מאיגרות ובשורות שנערכו וגובשו לכדי מה שאנו מכנים היום "הברית החדשה". הבשורות של הברית החדשה מתעדות את קורותיו של ישו. בשורות אלו שכל אחת מהן היא ספר הוכרו על ידי הכנסייה ולכן נכנסו לברית החדשה אך ישנן חמש בשורות נוספות שלא קיבלו את הכרת הכנסייה ונחשבות כספרים חיצונים ואין להם מעמד קדוש כמו לבשורות שנכנסו לברית החדשה.

רבים מכנים את ישו " ישו הנוצרי" משום הדת הנוצרית שנוסדה והושתתה על האמונה בישו ומשום היותו מהעיר נצרת. הנוצרים והן היהודים המשיחיים מאמינים כי ישו הוא משיח ישראל ובא לעולם כדי לכפר על חטאי האנושות אך בעוד רוב הנוצרים מקבלים את הקונספט של השילוש הקדוש. רוב היהודים המשיחים אינם מקבלים עליהם תפיסה זו וכופרים ברעיון שהאל יכול להופיע בעולם בצורת אדם. לדידם, תפיסה זו גובלת בעבודה זרה. רוב היהודים המשיחיים רואים עצמם יהודים לכל דבר אך אין מאמינים ומקבלים עליהם סמכות דתית כלשהי וכופרים בתורה שבעל פה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article19456.aspx