ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
נכתב על ידי: רוחמה אברהם
תאריך: 27/10/11

חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו שלהחייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרתלשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

בקיץ האחרון ,פותחת את דבריה, רוחמה אברהם,נשברה השגרה הממכרת והשקרית של ראש הממשלה. בקיץ האחרון הפכה השגרה לזעקהשנשמעת מרחובה של עיר, מכל בית בקרב מעמד הביניים הנחנק, ממחלקות בתיהחולים, מחדרי המרצים והסטודנטים.

בקיץ הזה נשברה השגרה והוצבה מראת אמת אל מול זחיחותו וחיוכו של ראש הממשלה.

גם הכותרות המשמחות של השבוע החולף לא יעלימו את דפני ליף וחבריה, הם לאיעלימו את המחלקות הקורסות בבתי החולים, הם לא יעלימו את המקררים הריקים,הם לא יעלימו את הכיתות הדחוסות והם לא יעלימו את חשבונות החובה ההולכיםוהמעמיקים של המעמד הבינוני, זה שמשרת, זה שעובד ומשלם מיסים.

העם הזה אינו מטומטם

תמונות יחסי הציבור לא יכסו את הזעם, הם לא יכסו את המצוקה והם לא יכסו את אובדן הערבות ההדדית בחברה שמרחיבה את פעריה.

אחרי החגים אנחנו חוזרים לשגרה – שגרה רעה ומזיקה לישראל.

העם הזה אינו מטומטם. אומרת רוחמה אברהם, העם הזה יודע להעריך את מה שנכון, העם הזה יודע לבקר את מה שאינו ראוי.

ועדת טרכטנברג הוקמה כתרגיל הונאה תקשורתי שמטרתו להדחיק מסדר היום את המחאה החברתית המתעוררת.

המהלך נכשל, המלצות הועדה היו ונשארו חסרות תוכן וחסרות היתכנות.

העם הזה אינו מטומטם, כולנו שמענו את ראש הממשלה מוכר את מסקנות הועדהלשרים ומתחייב. אבל למרות שההמלצות אושרו הן חסרות תוקף וכי כל המלצה תובאלתיקצוב ולאישור נפרד של הממשלה.

אם ראש הממשלה דובר אמת, אם כוונותיו של ראש הממשלה טהורות, אם נאמן הואלתפקידו, למשרתו ולמילתו – הוא צריך להודיע לממשלה ולכנסת על תיקצוב אמיתישל ועדת טרכטנברג. הוא צריך להביא את זה כתיקון מיידי לחוק התקציב 2012 אולהביא תקציב חדש. והוא צריך לעגן את השינויים המיבניים בחקיקה ייעודיתופרטנית.

העם הזה אינו מטומטם מכדי להבין שאין די במסקנות טרכטנברג שהן חסרות,שהן חלקיות ושהן נעדרות הכרעות ערכיות בשאלות יסוד של אופייה של המדינה.

חסרה מנהיגות אמיתית

אבל חבריי חברי הכנסת, הדיון היום הוא גם על מנהיגות. מנהיגות במשבר,מנהיגות אינה נמדדת בחיבוקים בפתח בטנו של מסוק. מנהיגות היא להבין שבקיץהאחרון התרחש כאן משהו, משהו טוב, משהו חשוב, משהו המחייב שינוי. והשינויהנדרש צריך להיות עמוק וממשי.

הוא אינו יכול להישען על תחילתם של ראיונות המגובים זה על זה בדו"ח ועדהאשר המנדט שניתן לה קבע מראש את תוצאותיה. ישראל מחפשת מנהיג שיוכל להובילרפורמות אמיתיות כאלו שפועלות לצמצום פערים חברתיים והגדלת השוויון ולארפורמות שבאות להעשיר מעטים על חשבונם של רבים.

בואו נודה על האמת שמה שחסר כאן זו מנהיגות, זו ממשלה שתקבל החלטות, שתקשיב, שתשמע, שתאזין, שהגיעו מים עד נפש.

חסרה מנהיגות אמיתית, כזו הנדרשת מראש הממשלה בדמוקרטיה היחידה באזור.מנהיגות כזו שמסוגלת לפעול במהירות כדי לייצר פתרונות חברתיים לטווח הקצרוהארוך.

שגרה של קפאון, בידוד ומחדל מתמשך

ראש הממשלה מאוד רוצה לחזור לשגרה. שגרה של היעדר הכרעות, שגרה שלקיפאון מדיני, שגרה של בידוד בקרב הקהילה הבינלאומית, שגרה של דחייתהמתחייב, שגרה של מחדל מתמשך, שגרה של פוליטיקה קטנה, של כניעה וחולשה.

אבל אנחנו, בכנסת ישראל, חברי הבית הזה, הצעירות והצעירים שיצאו אלהרחובות שהם מיטב הנוער היצרני, המשכיל והציוני – כל אלה, יזכירו לראשהממשלה שאין שגרה, ששקט הוא רפש וששתיקה מדומה היא לא יותר מטיוחושמנהיגות, היא שם המשחק.

ותתפלאו לדעת , מסכמת ח"כ רוחמה אברהם בלילא שאנחנו בבית הזה מסוגלים לגלות מנהיגות וזה יהיה תפקידנו במושב הקרובלגלות מנהיגות שתעשה צדק חברתי, שתשנה את ישראל ותהפוך אותה מדמוקרטיהיחידה במזה"ת לדמוקרטיה יחידה במזה"ת שכדאי לחיות בה.


 
אודות המחבר

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article22400.aspx