מהי צ'אקרה
נכתב על ידי: ליאור אלוני
תאריך: 14/09/08

איך מחזירים את הצ'אקרות לאיזון?

כיצד תוכלו לנצל את הפוטנציאל המלא שלכם ולנהל חיים רגועים ושלווים? פשוט מאוד. הניחו למטפל בהילינג לשנות את התדרים האנרגטיים של הצ'אקרות שלכם. כדי להבין את המשפט האחרון, רצוי להבין מהי צ'אקרה וכיצד חוסר איזון בצ'אקרות יכול להשפיע עליכם מנטלית, רגשית ופיזית. כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

 מהי צ'אקרה? בשפה ההודית העתיקה סנסקריט "צ'אקרה" היא גלגל או עיגול. למעשה, צ'אקרות הן מרכזי אנרגיה בגוף. תיאוריות אודותיהן התפתחו במזרח הרחוק, והן חלק מרכזי מדתות המזרח. אומנם יש מאות מרכזי אנרגיה בגוף, כדוגמת המפרקים, אך יש שבע צ'אקרות עיקריות בלבד, הנמצאות לאורך עמוד השדרה. לכל צ'אקרה יש ביטוי פיזי ונפשי המאפיין אותה. הצ'אקרות בנויות מתדרים אנרגטיים בלתי נראים לעין, המוגדרים על פי צבע וצליל.  

חוסר איזון בצ'אקרות צ'אקרות מאוזנות יעידו על אדם בריא בגופו ובנפשו, המתפקד היטב בכל תחומי חייו. לרובנו יש בעיות כאלה ואחרות, ולכן, אצל רוב האנשים צ'אקרה אחת או יותר נמצאות במצב של חוסר איזון, שמתבטא בחוסר או בעודף אנרגטי. חוסר איזון זה יתבטא לפחות באחד מהמישורים המרכיבים את אישיותנו: המישור המנטלי (עייפות, קושי בקבלת החלטות), או המישור הרגשי (דיכאון, כעס, פחד) אשר ללא טיפול יביאו להחמרה במישור הפיזי של גופינו, שתתבטא במחלה.  

איך חוזרים לאיזון? אפשר לשנות את התדרים האנרגטיים של הצ'אקרות, באמצעות טיפול בהילינג (במילים אחרות - שחרור חסימות). המטפל מבין את הגורמים שהביאו את המטופל למצב של חוסר איזון, תוך כדי התייחסות למרכיבי האישיות שציינתי לעיל. כך הוא יוצר שינוי בתדרים של הצ'אקרות, ומנתב את אנרגיות המטופל לכיוון חיובי. כך אפשר לממש את הפונטציאל של המטופל בצורה הטובה ביותר, וללמוד לנהל חיים רגועים ושלווים יותר.    

 

ליאור אלוני


 
אודות המחבר

ליאור אלוני - פסיכותרפיסטית הוליסטית בהילינג, דימיון מודרך, אבני מרפא ופרחי באך.

[email protected]

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article2302.aspx