כסא גלגלים מהו?
נכתב על ידי: דנה מ
תאריך: 19/03/12

כסא גלגלים הוא מתקן ישיבה שנועד לאפשר לאדם שאיננו יכול לנוע, לזוז ממקום למקום בחופשיות ללא תלות בגפיו התחתונות.  ברבות השנים פותחו סוגים שונים של כסאות גלגלים, לכל כסא גלגלים ייעוד אחר.

להלן מפורטים סוגים שונים של כסאות גלגלים והשימושים השונים להם הם נדרשים.

כסא גלגלים לנכים - אנשים נכים שאינם יכולים לנוע בכוחות עצמם, משתמשים במתקני ציוד רפואי לצורך התנהלות שוטפת בחיי היום יום. אחד מפריטי הציוד הרפואי החשובים ביותר הינו כסא הגלגלים. כסא גלגלים לאדם נכה, מותאם בהתאמה אישית לגודלו ומבנה גופו של האדם, כאשר  מבנה הצמיגים וגודל הכסא עצמו שונים מהותית בין אדם לאדם. נכים צעירים שנולדו ללא יכולת הליכה או שנותרו להם שנים רבות של ישיבה בכסא גלגלים לרוב יכולים להניע את הכסא בעצמם ולכן הכסא שלהם בנוי בצורה שנוחה מאוד לניווט עצמי.

כסא גלגלים לאנשים מבוגרים - אנשים מבוגרים המתקשים בהליכה ונעזרים בפריטי ציוד רפואי שונים כמו מקל הליכה, הליכון או כסא ישיבה במקלחת לרוב יחזיקו גם בכסא גלגלים לצורך נסיעה ממקום למקום. כסא גלגלים לאנשים מבוגרים הוא כסא מסיבי יותר מאשר כסא גלגלים רגיל, מפאת גילם של האנשים המבוגרים ומכיוון שמרבית המבוגרים חלשים ואינם יכולים לשאת את עצמם עם הכסא, הכסא של האדם המבוגר הוא כסא עם ידיות אחיזה נוחות, כך שהאדם שמטפל באדם  המבוגר יוכל לשאת אותו ממקום למקום ביתר קלות.

כסא גלגלים לתחרויות  - סוג נוסף של כסאות גלגלים הינו כסאות גלגלים מיוחדים לתחרויות, תחרויות לנכים מתרחשות בכל שנה במדינות שונות בעולם, כסא גלגלים לתחרויות הוא כסא מיוחד שמיוצר ומעוצב באופן אישי בהתאמה לסוג הספורט ולמתעמל הנכה עצמו. כסא למשחקי כדורסל יהיה שונה מכסא שנועד לתחרויות ריקודים לנכים ועוד.

היכן משיגים כסא גלגלים איכותי?

כסאות גלגלים ניתן להשיג במקומות רבים, אנשים שזקוקים לכסא לתקופה קצרה מוטב שיפנו לחברה להשכרת ציוד רפואי או גמ"ח ציוד רפואי אך אם אתם זקוקים לכסא גלגלים טוב ואיכותי לתקופה קבועה ולאורך זמן. תוכלו לפנות לחברה המייצרת כסאות גלגלים או לחברה המוכרת ציוד רפואי לאנשים נכים, ערכו סקר מחירים מקיף, התייעצו עם גורמים מוסמכים בנוגע לגודל ומבנה הכסא.

>> לקריאה נוספת גם על שירותי סיעוד


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27294.aspx