לאזן את הכולסטרול שלכם באמצעות דנכול
נכתב על ידי: דן קון
תאריך: 28/04/12

בכולסטרול הגבוה חייבים להלחם באופן קבוע ורציף

הרכיב הזה שרק את שמו אתם מכירים הוא בעצם המוקד למלחמה בהשמנת ייתר, המגפה של שנות האלפיים, אין יום שאתם לא קוראים בעיתון כתבה על הכולסטרול, איך להוריד אותו, מה עושים נגדו, וכמה קלוריות או שומנים יש במאכל כזה או אחר. אין ספק שמדובר על מלחמה קשה ורציפה שמטרתה היחידה היא להפוך אתכם ליותר בריאים. השאלה היא איך לעשות את זה וכמה שיותר טוב.

מה זה בעצם כולסטרול

כולסטרול הוא רכיב שומני שנמצא בגוף האדם. מדובר על משהו שיש לו ערך רב בבנייה של תאי גוף וסטרואידים. כול עוד הוא מאוזן. הכול בסדר מבחינתכם. הנקודה היא שבגלל אורח החיים המודרני וגם גנטיקה לא תמיד טובה ישנם לא מעט מצבים בהם הכולסטרול לא מאוזן ואז מין הסתם תגלו שיש לכם בעיה עם הערכים הרעים של הכולסטרול.

מהו כולסטרול טוב וכולסטרול רע

יש מושג כזה שנקרא כולסטרול טוב וכולסטרול רע. הכוונה היא לסוג של רכיב שיוצא מהכבד, מגיע לעורקים ומשאיר חומר שסותם אותם. זה הכולסטרול הרע. רכיב שחוזר מהעורקים אל הכבד פותח את העורקים וזהו הכולסטרול הטוב. מה שחשוב הוא לשמור על נקודת האיזון בינם.

מה מקורותיו של הכולסטרול

מסתבר שהכולסטרול מגיע משני מקורות עיקריים. קודם כול 70 אחוזים ממנו מקורם בייצור עצמי של הכבד שלכם. שאר 30 האחוזים מגיעים מהמזון שלכם. כשמדובר על המזון שלכם סביר להניח שחלק ממנו מספק כולסטרול טוב ומזונות אחרים מספקים כולסטרול לא ממש טוב. בעיקר מזון מתועש שכולל שומן טראנס אבל לא רק.מכאן גם החשיבות הכול כ גדולה שבאכילה מאוזנת

איזון של הכולסטרול מתחיל בתזונה נכונה

אחרי שהבנתם את החשיבות הגדולה של המזון שלכם, אתם צריכים לחשוב בקפידה מה אתם אוכלים , אי ובאילו כמויות. מין הסתם תרצו לאכול דברים מזינים לא מזון שהוא מתועש, חטיפים שונים שמכילים חומרים מזיקים, הרבה מאוד ירקות ופירות.

גנטיקה וכולסטרול

כמו שאמרנו 70 אחוזים מהכולסטרול מקורם בייצור עצמי של הגוף שלכם. וליתר דיוק הכבד. מה שאומר שיש משמעות רבה לעניינים של גנטיקה. יש אנשים שבורכו אחרים גם אם יאכלו בצורה מאוזנת יסבלו מכולסטרול גבוה וידרשו לאזן אותו באמצעים חיצוניים

החשיבות של פעילות ספורטיבית כחלק מהמלחמה בכולסטרול

כשמדובר על מלחמה בכולסטרול אתם צריכים לדעת שיש חשיבות ממש גדולה לפעילות ספורטיבית שתומכת בהורדה של שומנים. מדובר על פעילות אירובית כדוגמת ריצה, הליכה ורכיבה על אופניים. כול הפעילויות האלו ללא ספק יכולות להוריד את הכולסטרול שלכם.

רכיבים טבעיים שעשויים לסייע לכם בהורדת הכולסטרול

עכשיו מגיעים לדבר על הורדה של כולסטרול באמצעים נוספים. פיטוסטרולים אלו רכיבים שנוגדים כולסטרול רע. הם נמצאים במזון שלכם בעיקר בפירות. רק שמדובר על כמויות קטנות וכדי להגדיל אותן צריך להשתמש במשקה יוגורט כדוגמת דנכול מתוצרת דנונה . אם תקפידו לשתות ממנו כול יום סביר להניח שתורידו עשרה אחוזים מהכולסטרול שלכם לאורך זמן ולא תזדקקו לטיפול תרופתי בהורדת הכולסטרול כזה שהרופא שלכם ירשום לכם


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28589.aspx