חשיבות ביטוח בריאות פרטי
נכתב על ידי: neri bennun
תאריך: 03/06/12

 

בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי. גובה התשלום החודשי עבור ביטוח הבריאות תלוי בהכנסתכם והוא מועבר על ידי הביטוח הלאומי באופן ישיר אל קופות החולים. ביטוח הבריאות הממלכתי אחראי על שירותים רפואיים בסיסיים יחסית ולכן אזרחים רבים מבטחים את עצמם ואת משפחותיהם בביטוח בריאות פרטי המעניק שירותים אשר אינם כלולים בסל הבריאות.

יתרונות הביטוח הפרטי על פני ביטוח הבריאות הממלכתי

ביטוח הבריאות הממלכתי מאפשר למבוטח בלהצטרף לקופת חולים על פי בחירתו ולקבל את השירותים הנמצאים בסל הבריאות. ביטוח פרטי לעומת זאת, מעניק למבוטח סל שירותים רחב במיוחד הכולל בין השאר: התייעצות עם רופאים מקצועיים במידת הצורך, תשלום עבור ניתוחים אשר יש לבצע בחו"ל, מתן מגוון תרופות אשר אינן כלולות בסל הבריאות ועוד רבות וטובות. כך, אמנם תשלמו תשלום חודשי נוסף אולם תהיו זכאים למגוון שירותים בשווי אלפי שקלים ובמקרים חריגים אפילו מאות אלפי שקלים.

ביטוח משודרג של קופות החולים

אחד המתחרים החזקים של הביטוח הפרטי הינו הביטוח של קופות החולים. כיום, כל קופות החולים מציעות מגוון סוגי ביטוחים המשדרגים באופן משמעותי את ביטוח הבריאות הממלכתי. חשוב לשים לב כי על אף הדמיון בכל הנוגע להתייחסות למקרי מחלות קשות ומוות, פוליסת ביטוח בריאות שונה לחלוטין מפוליסת ביטוח חיים. על מנת להרחיב את ביטוח הבריאות הרגיל, יש להעביר תשלום חודשי קבוע לקופת החולים בה אתם מבוטחים. יחד עם זאת ברוב המקרים ביטוח בריאות פרטי כולל סל שירותים גדול יותר מאשר ביטוח מורחב של קופת החולים ומתייחס למקרים חריגים ותרופות נדירות- מה שלא תמיד קיים בביטוח קופת החולים.

חבילות משפחתיות

רוב חברות הביטוח אשר מציעות ביטוח בריאות פרטי מאפשרות רכישת חבילות ביטוח משפחתיות. במידה ותחליטו לרכוש חבילה משפחתית- יוזל התשלום החודשי שלכם. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי מתייחס במקרים רבים להטבות בריאותיות לילדים כגון טיפולי שיניים יד גיל מאוחר וכדומה.

ביטוח בריאות פרטי הניתן במקום העבודה

מקומות עבודה רבים מציעים לעובדיהם ביטוח בריאות פרטי להם ולמשפחותיהם. אפשרות זו הינה מצוינת ומומלץ לבדוק אותה. זאת כיוון שמדובר בביטוח המתבצע באמצעות חברת הביטוח עימה עובדת החברה בשאר התחומים ולכן התשלום החודשי שלכם יהיה מוזל יחסית. קיימים אף מקומות עבודה אשר מספקים לכם ביטוח בריאות פרטי ללא כל עלות ומאפשרים לכם לצרף בני משפחה בתשלום נמוך יחסית.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29600.aspx