אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
נכתב על ידי: פרו קיד
תאריך: 08/07/12

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף

כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד. לימודים אלו מהווים את הגדלת הסיכוי להשתלבות בלא מעט ארגונים ברחבי ישראל או להגדלת השכר. יש תחומים רבים שבהם ללא הצגת תואר אקדמי מסוים לא יכול המועמד לעבור את שלבי המיון ובכך אין לו כל סיכוי להתקדם אל עבר מטרותיו השונות. על כן כל בחירת מוסד הלימודים ובחירת המקצוע המתאים הן נקודות מפתח חשובות מאוד בדרך לקבלת תואר רציני.

הקשת והמגוון בשוק העבודה החל ממקצועות חופשיים ועד למגוון מקצועות חדשניים המתאימים לצרכי השוק, אפשר לראות כיצד לימודים אקדמיים (הן לימודי תואר ראשון והן לימודי תואר שני) יכולים להיות ממצים הרבה יותר. היכולת למצוא את סוג הלימודים שיציג גם אפשרות להתפרנס בצורה מרשימה וגם הענקת תחושת סיפוק, היא גדולה הרבה יותר מאשר בעבר. לכן חשוב לעשות את כל הבדיקות ולראות כיצד יכול מוסד לימודים איכותי לקדם לעבר קריירה עצמאית או להשתלבות בכירה בארגונים שונים.

איך ניגשים  לבחירת מוסד הלימודים המתאים ביותר לסטודנט?

חשוב מאוד! רגע לפני שנרשמים צריך לבדוק מס' דברים במוסד לימודים, יש דברים שצריכים ויכולים לעניין כל סטודנט לעתיד חייבים להיבחן בלא מעט היבטים, מהסיבות הבאות -

מוסד לימודים איכותי ונוח

מוסד שלא נבחר בצורה נכונה

חומרי הלימוד, המרצים והתמיכה יהיו איכותיים

לפעמים יכול הסטודנט להישאר "לבד במערכה"

מיקום או מגורים נוחים תורמים למיקוד ולהצלחה

מקום מרוחק יכול להקשות מבחינת ערנות והוצאות

סביבת הלימודים תהיה מספקת מכל בחינה שהיא

הרגשה כללית לא נעימה שיכולה להקשות על הלימוד

שילוב נכון בין בחירת המקצוע והמסלול המתאימים לבין רמת מוסד הלימודים יכול להגדיל את הסיכוי להתחיל קריירה מוצלחת. בנוסף, לימודים אקדמיים הם דבר שעולה כסף, כשעם כל הכבוד לסיוע כספי כזה או אחר עדיין מדובר בתקופה שבה ההוצאות יכולות להכביד ואף לשבש את מהלך הלימודים. לכן חשוב להתייחס לכל פרט ולבחון אותו ברמה אישית על מנת למקד את הבחירה כמה שיותר ולראות כיצד לאורך כל שנות הלימוד עשיתם בחירה נכונה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30539.aspx