אחריות תאגידית והצרכנים שלכם
נכתב על ידי: גיל גילון
תאריך: 25/07/12

הקדמה קצרה

במאמר הנוכחי נעסוק בתפר שבין שני נושאים מאוד חשובים בהיבטים עיסקיים עכשווים. אחריות תאגידית ושירות צרכנים. מדובר על שני תחומים מאוד חשובים כאלו שיכולים להשפיע על הצלחה וכשלון של חברות עיסקיות במאה העשרים ואחת. חברה שמטמיעה באופן מעמיק ערכים של אחריות תאגידית הופכת למצליחה יותר במאה העשרים ואחת. אחד מהערוצים להם היא נדרשת זהו שירות הצרכנים. אחד הממשקים החשובים ביותר עבור חברות בדגש על חברות שירותים וחברות מוצרי צריכה

הצרכנים של המאה העשרים ואחת מודעים לכוחם הרב

שירות צרכנים הוא הקו הקדמי של כל ארגון עסקי, לפחות ארגונים עיסקיים שיש להם קשר ישיר אל מול הצרכנים שלהם כדוגמת חברות למוצרי צריכה או חברות שירותים. ככזה הוא עומד אל מול הצרכנים, שומע את הטענות שלהם, מספק להם פתרונות ועוד. אם יש משהו שאפשר להגיד בוודאות גדולה לגבי הצרכנים של שנות האלפיים הוא שהם מודעים לגמרי לכל הזכויות שלהם. הצרכנים של היום מודעים לכוחם הרב וללא ספק  גם יודעים לנצל אותו היטב.

אחריות תאגידית מושג של המילניום החדש

המושג אחריות תאגידית הוא אחד כזה שנולד במילניום החדש. מקורו אומנם עוד במאה העשרים עם התפתחות העידן התעשייתי, יחד עם זאת את המושג אחריות תאגידית שומעים בעיקר בשנים האחרונות. יש לכך לא מעט סיבות אבל אם אפשר לתמצת אותן אז מדובר על לא למעט גילויים לגבי שחיתויות מאוד גדולות שהתגלו בארגונים עיסקיים שונים כדוגמת שערוריית אנרון או וורלד קום. בארגון שבו מוטמעים ערכים של אחריות תאגידית סביר להניח שלא תתקלו במקרים מעין אלו, לפחות לא בעוצמות הגדולות שהן הופיעו

הטמעה של ערכי אחריות תאגידית בהקשר של שירות צרכנים

כשמדובר על אחריות תאגידית, ההצלחות שקשורות בה נובעות בעיקר מהטעמה מוצלחת בהקשר של כל הממשקים בארגון העסקי. אחד הממשקים הכי חשובים בהקשר הזה הוא שירות הצרכנים של החברה. בדקך כלל ארגונים עיסקיים מובילים משקיעים לא מעט בשרות הצרכנים שלהם יחד עם זאת ערכים של אחריות תאגידית בוודאי לא מזיקים לכך.

איך מתקשרים צרכנים עם חברות במאה העשרים ואחת

אחד הדברים שמאפיינים את הצרכנים של המאה עשרים ואחת היא העובדה שהם יכולים לתקשר באופן שוטף בין לבין עצמם ובינם לבין החברות השונות ממש בקלות דרך הרשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק. ארגונים שיודעים לנצל זאת לטובתם מין הסתם רק יכולים להרוויח.

כמה מילים על אחריות מוצרים ואחריות תאגידית

אחריות מוצרים הוא עוד נושא רב חשיבות עבור ארגונים עסקיים. ממש בדומה לשירות הצרכנים, שבו יש מקום לערכים של אחריות תאגידית הוא כל מה שקשור עם אחריות מוצרים. מדובר בעיקר בכל מה שקשור עם היחס ללקוח וההרחבה של אחריות המוצרים אל מול הלקוחות של החברה.

כמה מילים לסיכומו של עניין

אין ספק שלשירות צרכנים חשיבות רבה מאוד עבור חברות השאלה היא איך משתמשים בו בצורה נבונה, איך הופכים אותו למכפיל כח עבור החברה. כזה שמגדיל את מחזור המכירות שלה וגם את בסיס הלקוחות שלה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31032.aspx