ערבי גיבוש לצוות – ריגוש וסיפוק מידי
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 12/08/12

צריכים רעיונות ליום גיבוש מיוחד שונה ובעל אופי אחר ? מחפשים אטרקציות ייחודיות למען  ערבי גיבוש לצוות מקוריים ? לפניכם מקבץ רעיונות שיעזרו לכם לבחור את הפעילות המדליקה ביותר בהתאם למטרה המרכזית שגיבשתם.

תכנון ערבי גיבוש לצוות

כאשר צריך להפיק ערבי גיבוש לצוות אחד מהדברים הראשונים שצריך לעשות הוא לבדוק מה גודל התקציב שעומד לרשותכם. בדרך כלל מדובר על עלות של כל עובד/ת כך שהסכום יעמוד על 150 ₪ לכל אחד ואחת. על פי התקציב תוכלו לקחת בחשבון אפשרות של הזמנת אומן או מפעילה ושכירת מקום לאירוע. בשלב השני יש צורך להתמקד בקביעת מטרה מרכזית לאירוע מעבר לעובדה שצריך להיות פאן, צחוק וכיף. כדאי שתתייעצו עם מישהו/מישהי וותיק/ה בכדי להבין מה הציפיות של הצוות מהאירוע גם אם אתם בתוכים שאתם יודעים בדיוק מה צריך להיות.

תכנון מקום לאירוע - בפנים או בחוץ

שתי אופציות לעריכת ערבי גיבוש לצוות בחוץ או בפנים. בדרך כלל בחודשי הקיץ האירועים נוטים להיות בחוץ ואילו בחורף ההתכנסות היא פנימה.

ערבי גיבוש לצוות "תפרן" - אפשר לערוך את האירוע בבית של אחד מהעובדים/ות או לבחור פארק ציבורי או חוף ים אם האירוע מתקיים בחודשי האביב הקיץ או אפילו הסתיו.

ערבי גיבוש לצוות "עשיר" - שאלת השאלות מה גודל התקציב. אפשר להשכיר ווילה עם בריכת שחיה או לופט עם ג'קוזי לחודשי החורף. לקחת חדר פרטי במסעדה או חדר הרצאות בבית מלון עם כיבוד קל.

תכנון כיבוד לאירוע - בין בשרי לחלבי

לכיבוד תפקיד חשוב במיוחד אם האירוע מתקיים בערב כשהעובדים/ות מגיעים/ות ישר מהעבודה לערב גיבוש לצוות. יש להתאים את הכיבוד הן לציפיות של הצוות והן להעדפותיו. בררו שוב מי צמחוני/ת, לא אוכל/ת גבינות, מי צמחוני/ת ועוד.. גם פה לעונות השנה יש תקפיד מרכזי כיוון שבקיץ קל הרבה יותר לעשות על "המנגל" ואת הפעילות בחוץ.  

ערבי גיבוש לצוות "תפרן" - החליטו על קונספט לאוכל וערכו רשימה מאוזנת.

ברביקיו - כדאי מאוד' לקנות בשר טרי שניתן לקחת מהסופרמרקט או מהקצב באותו יום ולהביא לצלייה. חשוב שהבשר יהיה בטמפרטורות של החדר ויהיה 300 מאות גרם בשר.

איטלקי - אוכל על טהרת הגבינות יחסית קל להכנה משום מה נפוץ בערבי גיבוש נשים.

ערבי גיבוש לצוות עשיר- אם השכרתם אולם אירועים או שהחלטתם להזמין ארוחת שף, תנו לו כמה שיותר פרטים על החברה ועל המוזמנים כדי שהוא ירכיב את המנה הטובה והמגוונת ביותר.

סיני וסושי - הטרנד כבר עבר אבל אם זה שהתרגלתם לאכול .. תרוויחו ותסעדו..

תכנון פעילות לצוות העובדים

גודל התקציב כבר ידוע ? הפעילות והכיבוד נגזרים מהסכום שיש וכיצד אתם רוצים לחלק אותו. אם הפעילות החברתית צריכה להשיג יותר קונסנזוס, שיתוף פעולה וחיזוק ההכרות כדאי שחלק יותר גדול של הכסף יושקע במפעיל/ה. אם בסך הכול האווירה טובה וחיובית יכול להיות שכדאי להשקיע את רוב הכסף באוכל, אם יש עובדים/ות שמעריכים אוכל "טוב".

תכנון ערבי גיבוש לצוות תפרן דרך האצלת סמכויות. אתרו את העובדים/ות שאוהבים להיות על הבמה, שהיו מדריכים בצופים או בנוער העובד והלומד ותנו להם שיערכו את הפעילות החברתית. לפניכם מספר רעיונות למשחקים והפעלות.

משחק שקר ואמת - כל אחד/ת מגיע מהבית עם שני סיפורים אחד אמיתי והשני שקרי. על הצוות להחליט בהצבעה מה האמיתי.

"מה אומרות ידייך"- הולכים בחלל החדר כשלפתע נאמרת המילה "פריז". מתחלקים לזוגות על פי קירבה ומסתכלים על הידיים ובצורה אינטואיטיבית אומרים מה הידיים משדרות.

של מי החפץ - כל אחד מביא חפץ בתחילת האירוע ושם אותו בשקית אטומה. לאחר מכן פותחים ומרימים בסדר כרונולוגי חפץ ועל הצוות לנסות לזהות של מי הוא.

"הכיסא החם" - לוקחים שני כיסאות. מושיבים שניים גב אל גב. הראשון שנבחר צריך לשאול שאלה שחשובה לו בחיים והשני צריך להשיב. לאחר מכן הראשון ששאל עוזב ומצביע על מישהו אחר שיגיע. עכשיו זה שנשאר בכיסא ישאל שאלה וזה שהגיע צריך לענות.

"שואלים שאלות" - מזמינים שני "חפרנים" או "חפרניות" והם צריכים לדבר רק בשאלת שאלות האחד לשני או האחת לשנייה.

"משחק הכרות" -  מחלקים באופן אקראי לשניים. לכל אחד/ת יש חמש דקות לדבר על העבר שלהם לאחר מכן הצד השני מציג את סיפור ילדותו של הראשון.

"משחק קבוצתי" - שני קבוצות עומדות אחת מול השנייה. יש לתת להם משימות כמו לדוגמא להסתדר על פי צבע עיניים, מידת נעלים, כפות ידיים, תאריך לידה.

"משחק פנטומימה" - כל קבוצה שולחת נציג/ה. הנציג/ה מקבלים חפץ אשר לו הם צריכים למצוא כמה שיותר שימושים. סה"כ עשר סיבובים. אם הצוות לא ניחש נכון יורדת לו נקודה.

"ספיד פרגון" - כל אחד/ה  צריך/ה לעבור על פני כל העובדים/ת ולתת לכל אחד/ת מחמאה.

רעיונות להזמנת סדנאות, הרצאות והופעות

לפניכם מספר רעיונות להפעלות סדנאות, הרצאות והופעות פופולאריות לעובדים/ות.

אימפרוביזציה - מיטב משחקים שיעלו את האדרנלין והיצירתיות כולל משחקי תפקידים

גרפולוגיה - מסע מופלא אל סוד האותיות. תקשורת, זוגיות, יצירתיות, יצרים, ציורים.

יוגה צחוק - מיטב הפעלות הצחוק שיקרעו את העובדים/ות מרוב... צחוק.

לחץ ושחיקה - חשיבות ההומור והבדיחות עם טיפים כיצד ניתן להתמודד עם השחיקה.

שפת גוף -  טיפים בתחום אומנות הפיתוי של שפת הגוף בין גברים לנשים בליווי משחקים.

תקשורת בין אישית - משחקי הכרות, משחקי קירבה, נתינת פידבקים, הפעלות מגבשות.

מיקס מטורף - שילוב בין שלושה תכנים ליצירת חוויה אחרת לצוות.

ועכשיו בלחיצת כפתור אחת תוכלו לקבל פירוט מלא על ההופעות שהוצגו. לחצו על המשפט  "ערבי גיבוש לצוות"


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31584.aspx