גרפולוג לערב גיבוש ברזולוציה full HD
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 10/09/12

תוכניות הטוק שואו בטלוויזיה וברדיו, עשרות כתבות בעיתונים וברדיו במשך השנים כבר לא משאירות ספק באשר למהות הגרפולוגיה כחלק בידורי מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו. המדהים הוא שעד לפני שנים הדימוי של תורת הגרפולוגיה בקרב העובדים/ות היה כחלק ממבחני קבלה לארגון שצריך לעבור. בדרך כלל המועמד/ת היו מתבקשים לכתוב בעט כדורי את קורות החיים שלהם בלי לדעת בכלל כי הכתב יד הולך לעבור לאבחון מפי גרפולוג. כיום התדמית הגרפולוגית עברה מהפך יותר ויותר ראשי צוותים מנהלים/ות מזמינים גרפולוג לערב גיבוש בכדי ליצור חוויה אחרת ובלתי חוזרת.

כדאי להחליט עכשיו !!

סדנאות גיבוש לעובדים צריכות להיות מצחיקות, משעשעות אבל גם כאלה שייתנו ערך גיבושי. דמייני כי הערב נפתח במשחק פשוט שבו כל אחד/ת צריך/ה לצייר את הדבר הראשון שעולה בראש הקשור למקום העבודה. אחת יכולה לצייר את ראש הצוות, השני יצייר את "שעון הנוכחות" ואילו ראש הצוות יצייר את שולחן העבודה שלו. תאמיני או לא אבל בשנייה שבה העובדים/ות יסיימו לצייר והעובדים/ות ישוו בין הציורים יתפשט הצחוק בחדר. לאחר מכן יערך אבחון למשמעות הגרפית בציור. אז בקצב שבו טאבלטים מתפתחים, כשתלמידים מקבלים לפטופ כבר בכיתות הנמוכות אי אפשר לדעת מתי הגרפולוגיה תעלם מהעולם אז למה לחכות ? הזמינו עוד היום גרפולוג לערב גיבוש.

טקס גרפולוגי לשבירת קרח

ישנם שני מצבים שבהם צריך לשבור את הקרח. הראשון כאשר מגיעים עובדים מסניפים ושלוחות בארץ ובעולם ויש צורך "לערבב" ביניהם או כאשר מזמינים את בני ובנות הזוג. טקס גרפולוגי לשבירת הקרח נועד בדיוק בשביל זה. מקבלים דף ובו צריכים לכתוב:

1.מה הדבר שהכי מאפיין אותי....

2.כולם מסכימים שאני...

3.התפקיד שלי בעבודה או בבית והוא...

אם הקבוצה היא קטנה בשלב ראשון עורכים סבב "קריאת המגילה". בשלב השני הגרפולוג יעלה מכל שולחן נציג/ה לכתוב את הדברים ואז יתקיים אבחון ראשוני של הסימנים הפיקנטיים העולים מכתב היד. לזוגות אני אוהב לערוך את מבחן החתימות לדוגמא" לבדוק מי מדגישה דווקא את שם משפחתה הקודם בחתימה, מי מאדיר את הייחוס המשפחתי שלו כשאני מתחיל מהמקרים "הקלים" ועובר למקרים "הקשים יותר".

להעלות את המוטיבציה לעובדים

הפקת ערב גיבוש למנהלים/ות לעובדים/ות הוא סוג של תגמול חיצוני לאגף, למחלקה, ולחטיבה שאינטואיטיבית מקושרת עם העלאת המוטיבציה.. אולם כיום מחקרים מוכיחים כי מה שמניע עובדים בצורה מעולה הוא התגמול הפנימי. פעילות החברתית על פי השיטה הגרפולוגית יכולה לעזור בהכרות טובה יותר בין מנהלים/ות לעובדים/ות ובין עובדים/ות חדשים/ות.  כשמנהל/ת יגלה בפעילות הגרפולוגית מה יכול להניע את העובד/ת שניהם בסופו של דבר יהיו מרוצים יותר. כאשר הצוות מקבל את התובנה ומתחבר לעובדה כי הפרויקט שהוא עובד עליו יכול לשנות את "מצב האומה" המוטיבציה רק יכולה לגדול. היטיב לתאר זאת צ' אשר היה אחראי על פרויקט כיפת ברזל כשדיבר על תחושת השליחות והמוטיבציה שגילו צוותי המהנדסים.

כל העולם כולו גשר צר מאוד

שיתוף פעלה ותחושת לכידות היא חשובה בכל ארגון ובכל צוות. תארו לעצמכם שעובד ומנהל לא מסתדרים ושניהם מגיעים לאירוע..הוזמן גרפולוג ליום גיבוש שמבקש מהם לצייר תחביב בשעות הפנאי ופתאום אצל שניהם מתגלה אהבה למשחק השמחט. דבר כזה יכול לשנות את דפוס היחסים ביניהם.

מבחן לב הזהב

אחד מהסימנים הגרפולוגים למסירות כלפי הזולת ורוח לב הוא ניפוח האות בצורת קער. לדוגמא כשהאות "נ" יורדת למטה היא מזכירה צורה של כף עמוקה. נתקלת באות "ס" בצורת לב או אולי לב שבור ? כל דבר הוא סימן בודד כשרצף סימנים מעידים על תכונות אופי אחת. אז אם בין היתר יש לך קעריות באותיות כנראה שלא במקרה "נודבת" או התנדבת להפיק את האירוע ולמצוא פעילות אטרקטיבית לצוות.

גרפולוג לערב גיבוש ברזולוציה full HD""

אם תשאלו עובד/ת בסלקום, בשפורסל ובסופרפארם מה הדבר שהכי חשוב בערב גיבוש תשמעו בדרך כלל את התשובה "שיהיה FUN". הגרפולוג צריך לדבר בגובה העיניים, הגרפולוג צריך להצחיק, לסחוף ולקחת את העובדים/ות למקומות חדשים. כשיש אירוע של מאות עובדים/ות הזמינו הופעה גרפולוגית בלתי נשכחת אם הצוות מונה 7-30 עובדים/ות הזמינו סדנה מצחיקה, משעשת ומפילה מצחוק מפי גרפולוג לערב גיבוש


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article32523.aspx