המלצות לתפריט מאוזן בזמן חופשה
נכתב על ידי: יסמין חיו
תאריך: 12/09/12

לפחות פעם או פעמיים בשנה אנחנו נתקלים באתגר הלא פשוט כיצד להתמודד עם משבר האכילה שקורה במהלך חופשה בבית מלון בארץ או בחו"ל. החופשה היא אכן כיף גדול, אך היא מציבה מכשולים ואתגרים רבים עבור הדיאטה שלנו, כיוון שאלו כמה ימים ברצף שבהם אנו מחוץ לבית, ואין לנו שגרה יומית קבועה ומסודרת. פעמים רבות אנו אוכלים כל ארוחה במקום אחר (בבית המלון, במסעדה, במהלך טיול רגלי וכו'), ולכן קשה לנו לעקוב אחת המרכיבים שהכנסנו לגופנו ואחרי כמות הקלוריות שאכלנו.

בעיה נוספת היא שבזמן חופשה או נופש קשה יותר להתארגן ולהכין ארוחות מבושלות או ביתיות ולכן אנו חוטפים סנדוויץ' או סתם ממתקים או מאפים בחנויות שבהן אנו נתקלים, וכך אנו מאבדים שליטה על הערכים התזונתיים שקיימים במזון שלנו, על הכמויות המדויקות ובקיצור - מאבדים שליטה על הדיאטה שעמלנו כה קשה להתחיל בה ולשמור עליה כל עוד היינו בשגרה הרגילה שלנו. לא חבל?

אל דאגה, יש מה לעשות. הרעיון הוא שבזמן חופשה מותר קצת לחרוג מתפריט הדיאטה שהכתבנו לעצמנו בשגרה, אך חשוב מאוד שהחריגות יהיו מושכלות ויהיה סדר בבלגן. לכן, מה שעושים הוא מחליטים מראש מתי, כמה ואיך מותר לחרוג, ומשתדלים ככל הניתן לא לחרוג ממסגרת החריגות המותרת. אפשר להסתכל על זה כמו על מינוס בבנק: מותר להגיע עד למינוס שהבנק מאפשר, אבל כשיורדים מתחת לזה - אז כבר מקבלים צלצול ממנהל הבנק.

הנה כמה המלצות לשמירה על הדיאטה בזמן שאתם נופשים:

  • אוכלים לפחות ארוחה אחת ביום בחדר האוכל של המלון. ארוחת הבוקר היא בדרך כלל הארוחה הכלולה במחיר הלינה בבית המלון ולכן הכי נוח לאכול ארוחה זו בחדר האוכל. שימו לב: ארוחות בבית מלון מכילות המון פיתויים מיותרים. הכלל של לאכול במלון איננו אומר שמותר לאכול כל מה שמגישים לכם. הקפידו לבחור מהבופה את המאכלים הכי קרובים לתפריט הרגיל שלכם. אתם אמנם לא יודעים בדיוק כמה שמן יש בביצה או כמה אחוזי שומן יש בגבינה, אבל כך לא תחרגו מאוד מהקלוריות המותרות לכם.
  • אל תקנו חטיפים לדרך - גם אם אתם מתכוונים להיות יום שלם בטיול רגלי, ואתם כביכול מתכוונים לשרוף המון קלוריות בטיפוס על הרים - אל תיקחו חטיפים לדרך. לא ביסלי, לא במבה ולא תפוצ'יפס. החטיפים גרועים מאוד לדיאטה כי אי אפשר להפסיק לנשנש מהם והם מלאים בשומן וקלוריות רבות.
  • אכלו ארוחת ערב קלה - גם אם אתם יוצאים למסעדה בערב, הקפידו על ארוחה קלה ולא גדולה מידי. אכילת סטייק למשל בשעות הערב איננה טובה כי העיכול בשעות הלילה איטי בהרבה.
  • ארוחת צהריים מזינה - השתדלו לאכול ארוחת צהריים מזינה, כלומר לא במקדונלדס או בפיצרייה כלשהי. ארוחה מסינה מכילה מנת חלבון (בשר או דג), פחמימות (אבל לא צ'יפס) וירקות. זה ייתן לכם אנרגיות להמשיך בטיול.
  • שתייה - במיוחד אם אתם בטיול או סיור ברגל, הקפידו על שתייה מרובה, אבל רק מים.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article32581.aspx