מה שותים בזמן דיאטה?
נכתב על ידי: יסמין חיו
תאריך: 22/11/12

כולם יודעים שבזמן דיאטה צריך להקפיד על מה שאוכלים. ישנם מזונות עתירי שומן כמו קינוחים, אוכל מטוגן ובצקים מסוימים שאנו יודעים שחייבים להימנע מהם כדי לרדת במשקל. עלינו לסגל לעצמנו הרגלי אכילה טובים יותר כך שנזין את הגוף במה שמסייע לו לתפקד היטב אך לא נאכל מעבר לכך יותר מידי, כדי לא לצבור שומנים בגוף ולעלות במשקל.

אבל מה בנוגע לשתייה? ישנם מיתוסים רבים בנוגע לשתייה ואפילו לגבי שתיית מים נאמרים מידי פעם דברים לא נכונים שמטעים את ציבור שומרי המשקל. מים הם השתייה המומלצת ביותר בזמן דיאטה, אבל לא רק בדיאטה. המיתוס שמים גורמים לעלייה במשקל הגוף איננו נכון. במים אין כלל ערך קלורי, כלומר הם כלל לא גורמים להשמנה. להפך. שתייה מרובה במהלך היום משפרת את חילוף החומרים בגוף ומזרזת את תהליכי העיכול, ולכן היא אף יכולה לקצר את הזמן שייקח לכם לרדת במשקל.

בנוסף לכך, שתיית מים יכולה להרגיע את הקיבה כאשר אתם רעבים ולדחות את הרצון לאכול, או לחלופין להפחית את הרעב כך שתאכלו כמויות קטנות יותר בזמן הארוחה. כל זה יכול לסייע מאוד בתהליך ההרזיה. ההמלצה היא לשתות בין 10 ל 12 כוסות מים ביום (שהם בערך שני ליטר מים). הנה כמה המלצות כיצד לשלב את השתייה בשגרת היום שלכם:

  • לא לשכוח לשתות - לכולנו יש עיסוקים ולא תמיד אנו זוכרים בדיוק כמה שתינו ומתי. כדי לדאוג לכך שתשתו מספיק מים, הכינו לעצמכם בקבוק של חצי ליטר והניחו על השולחן לידכם במהלך יום העבודה (או בתיק, אם אתם בדרכים). דאגו למלא את הבקבוק 4 פעמים וכך תגיעו לשני ליטר.
  • הכניסו טעם למים - אם משעמם לכם לשתות כל הזמן מים, תוכלו לסחוט מעט לימון לתוך הבקבוק או ישירות לכוס, או להכניס עלי נענע, שבמהלך היום ישחררו טעם וריח נפלאים.
  • הימנעו משתיית משקאות ממותקים כמו מיץ, תה קר ממותק או משקאות מוגזים. משקאות אלה מכילים המון סוכר וכתוצאה מכך יש בהם הרבה קלוריות (לפעמים אפילו עד 200 קלוריות בכוס!). המשקאות הדיאטטיים אמנם עדיפים מבחינה זו, אך הם מכילים ממתיקים מלאכותיים שאינם בריאים במיוחד.
  • תה הוא גיוון חביב לשגרת השתייה שלנו. תה צמחים שאיננו מכיל קפאין הוא מקור מצוין לנוזלים בעיקר בחורף, והוא עדיף על קפה - שהקפאין בו עלול לגרום לתופעות כמו דופק מואץ. שתייה של כוס קפה איננה נחשבת במניין כוסות השתייה ביום.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34537.aspx