סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
נכתב על ידי: שחזור שד
תאריך: 27/11/12

אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות. אחת הדוגמאות הן סרטן השד. בעבר הלא רחוק, אחוזי התמותה מסרטן השד היו הרבה יותר גבוהים מאשר היום, אך הדברים השתנו, והגיע הזמן להבין שהיום אפשר להשתקם מהמחלה הזו. אין ספק כי סרטן השד זו מחלה קשה שפוגעת הן בגוף של החולים, ובעיקר החולות, והן נפש, אך היום אחוזי ההחלמה ממחלה כמו סרטן השד הם הרבה יותר גבוהים לעומת מה שהיה בעבר, והכול תודות לפיתוחים המחקריים ולרפואה המתקדמת של ימינו.

שחזורו של השד

לא אחת קורה שעל מנת להציל את חיי של מטופלת, יש להוריד לה חלק מהשד או את השד כולו. מדובר על ניתוח שהוא יחסית לא מסובך, אך אין ספק שמבחינה רגשית מדובר על עניין מאוד קשה בשביל הנשים. השדיים היו מאז ומעולם אחד מהסממנים החזקים ביותר של כל אישה, ומאוד לא פשוט מבחינה רגשית להתמודד עם אובדן של שד. יחד עם זאת, היום הרפואה הפלסטית יודעת לעשות שחזור שד, מה שאומר שהרבה נשים עוברות ניתח של שחזור שד, כך שמבחינה חיצונית כלל אי אפשר להבחין בכל מה שעבר עליהן ועל הגוף שלהן בגלל המחלה.

מתי עוברים ניתוח כזה

יש מועדים שונים שבהם כדאי לעבור ניתוחים של שחזור שד, אם בכלל. ברור שלא כל אישה תרצה לעבור ניתוח כזה, ובפירוש מדובר על החלטה של האישה אם היא כן רוצה או לא לעבור את הניתוח. יחד עם זאת, יש לא מעט נשים שהיו רוצות לעבור ניתוחים כאלה אך המצב הבריאותי שלהן לא תמיד מאפשר את זה. לא אחת הרופאים ממליצים לעבור את הניתוח בסמוך לניתוח הורדת השד הטבעי, כדי למנוע יותר מידי טראומה לגוף וכדי לסיים על כל הטיפולים והניתוחים בבת אחת. מובן שההחלטה על כך מתקבלת על ידי הרופאים, במידה והאישה מעוניינת לעבור את הניתוח הזה, שכן הרופאים מאשרים האם מצבה הבריאותי מתאים או לא לניתוח. לסיכום, מדובר אומנם על מחלה שהיא לא פשוטה, והיא פוגעת באחוזים גדולים של האוכלוסייה, אך יחד עם זאת, יכולת ההתמודדות שלנו עם המחלה הולכת וגדלה תמיד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34637.aspx