כל המידע על מניות ואופציות מעוף
נכתב על ידי: ליאון רוטברג
תאריך: 14/12/12

כאשר נושא השיחה קשור בבחירת מניות ואופציות מעוף, מדברים בעצם על שני אפיקים לצרכי מסחר באופציות. השילוב של מניות ואופציות מעוף יחד הינו שילוב של שני כלים פיננסיים אשר חוברים יחד. מדובר במנייה המספקת אסמכתא לאחזקת הנכס או בעלות חלקית בחברה בעוד פירושה של האופציה טמון ביכולת של שמירת הנכס כמו לזמן מוגבל עד לשינוי המיוחל אם בכלל.  ניירת המנייה הינה לזמן קבוע ואילו האופציה מוגבלת בלבד. אדם המחזיק באופציה יוכל מן הסתם להמירה במניה שאליה צמודה האופציה בפועל. כמובן שהמחיר ופרק הזמן נקבעים מראש.

על אופציות מעוף ועל שילוב מנצח

אם כן, מניות ואופציות מעוף חוברות יחד ומאידך הם כלים השונים בתכלית אחד מהשנייה. הקשר בין אופציות מעוף למניות הדוק ומשמעותי יותר ביחס לאגרת חוב ולמניה. גם הקשר בין מניה לבין מטבע חוץ אינו קשר "חם ואהוד" כשם שחוברות אופציות המעוף אל המניות בפועל.  מה הופך את הקשר בין המניה לבין אופציית המעוף לקשר כל כך "לבבי"? אופציית מעוף הינה כלי פיננסי שאינו מצוי בבורסות האחרות אלא רק בישראל. מדובר בעצם בראשי תיבות של "מכשירים עתידיים ופיננסיים".

על ישראליות ועל אופציה תוצרת הארץ

פירושה של אופציה זו טמון במדד 25 המניות הנחשבות ביותר בישראל.  שמה הנרדף של האופציה הינו "מדד תל אביב 25 " כשמה כן היא. מן הסתם, זה מה שמספק את התשובה להצלחת האופציה והקשר למדד המעוף בפועל. בגדול, אופציות מעוף והמסחר בהן, הינו פופולארי והוא מספק הצלחה של עד 100 אחוז ואפילו יותר. ככל שהיכולת להרוויח גדולה יותר כך גם הסיכון. היכולת לקבל רווחיות של 100 אחוז משווי המדד הופכת את הדבר גם למסוכן וכמו בכל דבר, קיים יתרון ולצדו חסרון קטן כדלקמן.

האם המסחר באופציות המעוף מסוכנות?

כמו בכל דבר, יש גם סיכון עקב המינוף הגבוה. היכולת למנף השקעה טמונה בבחירה של כלי אופציות המעוף ובמניות הצמודות לה. אם לצורך העניין תחליטו לרכוש אופציית מעוף ולסחור במנייה הצמודה ומאידך רכשתם גם את אופציית המעוף put  שהרי אתם מגוננים עד כמה שניתן על ההשקעה שלכם מנפילה שאינה צפויה מראש. אם חלילה תפסידו מההשקעה לבטח תציל אתכם אופציית מעוף מסוג הפוט והיא תשלים עבורכם את הרווח האבוד בכך שתחזיר לכם את ההפסד הקודם. בסיכומו של דבר, השקעה נבונה וידע בתחום, יעניקו לכם את היכולת לבחור נכון גם כשמדובר בשוק ההון.

זקוקים למידע נוסף בתחום שוק ההון וההשקעה הבטוחה? בשביל זה אנחנו כאן, היכנסו לאתר שלנו, קראו אודות שוק ההון, מסחר בבורסה, תנאי המניות וחיבורן לאופציה כזו או אחרת. קראו אודות מידע שימושי ותגובות גולשים באשר לבחירות הנכונות ואם זה לא מספיק, השאירו את הפרטים שלכם ואחד מאיתנו ישמח לסייע לכם בדרך אל הבחירה הנכונה ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35016.aspx