5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
נכתב על ידי: שחזור שד
תאריך: 17/12/12

לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן, בין אם מדובר על סרטן ריאות, סרטן האף, או כל סוג אחר של סרטן.
סרטן האף היא מחלה שדורשת טיפול, ולעיתים מה שדורשת מחלה כמו סרטן האף, היא שחזור אף, כאשר לעיתים יש צורך לשחזר חלק גדול של האף ולעיתים יש צורך לשחזר חלק קטן יותר מהאף. שחזור אף הוא ניתוח שדורש הרבה מאוד ידע ותשומת לב, ולכן יש לעבור אותו אל המנתחים והמנתחות הטובים והמקצועיים ביותר.

עובדות שונות על ניתוחים אלה

ראשית, ניתוח של שחזור אף נעשה בעיקר משלוש סיבות עיקריות, והן: הסרת גידולים סרטניים, חבלה באף, הזדמנות האף ולכן יצירה של קושי בנשימה. מעבר לכך, העובדות הנוספות שכדאי לדעת של ניתוחים אלה, הן עובדות הקשורות במטרת הניתוחי ובביצוע שלו. המורכבות של ניתוח כזה היא השילוב בין הנושא האסטטי, שכן הרצון הוא לשמור על צורת האף כפי שהיא הייתה בעבר, ובין השילוב של הפונקציונאליות של האף.

לאף יש תפקיד חשוב ביותר בנשימה שלנו, מעבר לעניין של חוש הריח, ובניתוחים של שחזורי אף יש לשים לב היטב לכך שמעבר האוויר באף יתבצע באופן חלק. עוד עובדה חשובה בנוגע לנושא של ניתוחי האף, היא כי לרוב הניתוח נעשה על ידי מתלה עשוי עור, כאשר את העור נוהגים לקחת ממקומות סמוכים לאף, כמו הלחי או המצח.

איפה לעבור את הניתוח

ברפואה הפלסטית, ממש כמו שקורה בתחומים אחרים של רפואה וגם במקצועות אחרים, לא אחת קורה שיש הרבה מאוד אנשי מקצוע שמציעים את השירותים שלהם. כיוון שניתוח שחזור של אף הוא לא ניתוח פשוט, והוא דורש מיומנות, ניסיון וידע רב, כדאי לעבור אותו אצל המנתחים והמנתחות הטובים ביותר שיש. על מנת שאפשר יהיה לבחור את המנתחים הטובים ביותר, אפשר להתעמק בנושא באתרי האינטרנט השונים, וכמו כן, אפשר גם לקרוא חוות דעת של מטופלים אחרים, ואפשר גם לראות תצלומים של ניתוחים שנעשו.

בניתוח של שחזור אף מדובר גם על היכולת של האף לתפקד אחרי הניתוח וגם על הצד האסטטי, ולכן מומלץ מאוד לבחור רופאים ורופאות שיש להם ניסיון בתחום, כדי להיות בטוחים שהתוצאה תהיה טובה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35173.aspx