חוקר פרטי- עולם לאמיצים בלבד
נכתב על ידי: להב מעודה
תאריך: 08/04/13

אדם אשר רוצה לעסוק בתחום החקירות צריך לעבור הכשרה של שלוש שנים במשרד החקירות ולקבל תעודה ורישיון ממשרד המשפטים. בעזרת הרישיון והתעודה, יכול החוקר לעסוק בחקירות פרטיות. העבודה אשר כוללת השגת ידיעות ופרטים על הזולת אינה משמשת לצרכי מחקר או פרסום, השירות אשר נותן החוקר נועד בכדי לעזור לאחרים. מכאן ניתן להבין כי החוקר צריך להיות אדם אסרטיבי, מכוון למטרותיו, ממוקד, בעל יכולת התחייבות ובעל נחישות.

התכונות אשר דרושות לחוקר אינן נגמרות בכך, נוסף על כל הנאמר, החוקר צריך לרצות לסייע לאנשים ולהיות רגיש במיוחד במצבים בהם החקירה הינה אישית . נוסף על כך, החוקר הפרטי צריך להיות אדם בעל כישורים חברתיים מכיוון שעבודה רבה מתבצעת באמצעות  אינטראקציה עם הלקוחות. אם לא דיי בזאת, על החוקר להיות חכם, אפילו ערמומי ויצירתי .

מכיוון שמדובר על מקצוע אשר מחייב את שילובן של תכונות מגוונות, אין המקצוע מתאים לכל אחד.

חוקר פרטי- איך הוא עובד?

חוקר או בלש פרטי עובד במסגרת משרד חקירות. אחד מדרכי העבודה המרכזיות של החוקר הינה ביצוע מעקבים. המעקבים עשויים לספק לחוקר מידע במגוון נושאים. אלו יכולים להיות נושאים אשר קשורים לעבודה ולפרנסה- (חקירות כלכליות), נושאים אשר קשורים לאיסוף מידע אודות המתחרים אשר נמצאים בשוק, (מודיעין עיסקי) ומעקבים אשר נוגעים בתא המשפחתי וחוקרים האם בן זוג בוגד בבת זוגו (או ההפך)-(חקירות אישיות) ועוד. כמו כן, עשויות חקירות להיות משולבות זו עם זו.

המעקבים יתבצעו בעזרת רכבים ומגוון של כלים טכנולוגיים חדישים כמו למשל מצלמות סמויות, מכשירי הקלטה, אוזניות הקלטה, מכשירי וידיאו, מכשירי אודיו, רכבים שונים ועוד. נוסף על מגוון סוגי החקירות אשר מבצע החוקר, הוא יכול גם לגלות האם מצותתים לשיחות שלכם. במידה ואתם חושדים כי אדם כלשהו מאזין לשיחות שלכם, תוכלו להזמין את החוקר הפרטי והוא יבדוק את הדבר בעזרת תוכנות, משדרים סלולאריים, מיקרופונים, מצלמות ועוד.

לאחר סיום החקירה יקבל הלקוח דו"ח אשר יכלול את כל הממצאים של החקירה. עם הדו"ח ניתן יהיה לגשת אל המשטרה, בית המשפט או כל גורם רלוונטי אחר.

חוקר פרטי עשוי לעזור לרבים לנקות את מסך הערפל ולגלות את האמת בנוגע למצבם הכלכלי, האישי והמקצועי. האמת עשויה להיות קשה במקרים מסוימים אך מנגד, יש בה גם דבר מה משחרר. לאחר שהאמת והידע נחשפים, ניתן לחשוב בשיקול דעת ולבחון כיצד יש לפעול בצורה הטובה היעילה והמתאימה ביותר. במידה ואתם רוצים לקבל את שירותיו של המשרד תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם בדף הקשר ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.


 
אודות המחבר

להב חקירות - חוקר פרטי המתמחה בחקירות כלכליות ומודיעין עסקי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37348.aspx