סאמר סקול בלונדון – נקודות נוף מעניינות בעיר לבני נוער וילדים
נכתב על ידי: שירה דרורי
תאריך: 03/05/13

לונדון נחשבת בעולם כולו ליעד מבוקש ומסקרן עבור כל הילדים והוריהם, ולא פלא שכבר מספר שנים היא נחשבת ליעד התיירות מבין הפופולריים ביותר באירופה ובעולם. כשנוסעים למחנה קיץ סאמר סקול בלונדון, נהנים מביקור בעיר עצמה. אבל בעיה אחת גדולה היא שהזמן כל כך קצוב, ובעיר יש כל כך הרבה אטרקציות ומוקדי עניין, שקשה לדעת לאן ללכת.  אז הינה לכם רשימה של נבחרת מרשימה בהחלט, של מקומות שאסור לפספס ונקודות נוף בהם חייבים לבקר.

הביג בן ובית הפרלמנט הסמוך

הפרלמנט האנגלי נחשב לאחד הפרלמנטים הוותיקים בעולם, ובו חוקקו חוקים הקיימים עד היום, אשר שימשו לניהול חייהם התקינים של תושבי הממלכה הבריטית, לרבות חוקים של האימפריה הבריטית אשר שלטה במנדט על ארץ ישראל. המבנה של הפרלמנט שוחזר ב 1840 לאחר השריפה הגדולה, ובמבנה הבנוי בסגנון גותי עתיק, למעלה מאלף חדרים המחוברים בשני קילומטר של מסדרונות. בקצה הפרלמנט עומד איתן מגדל הביג בן המפורסם ובו שעון פעמון גדול במשקל 13 טון.

הארמון המלכותי – ארמון באקינגהם

כשמבקרים בלונדון, בירת אנגליה, אין מצב שלא הולכים לבקר בארמון המלכותי – ארמון הכתר האנגלי. מלבד היותו פלא ארכיטקטוני של ממש, ומקום משכנה של משפחת המלוכה, הארמון מכיל לא מעט מוקדי עניין למבקרים. החל מאולם האירועים וחדרי האורחים, דרך הגנים המרהיבים, אוספי האמנות המרשימים ועד הטקסים המרשימים של חילופי משמר המלכה.

גשר המצודה ומגדל לונדון המפורסם

מגדל לונדון המפורסם, אשר עומד על תילו כבר מאה שנה, שימש בעבר ככלא בו הוצאו להורד מאות אסירים מסוכנים אשר נחשבו לאויבי אנגליה והוכנסו אליו דרך "שער הבוגדים". במגדל זה, מעבר למוזיאון הכלא המפורסם, נמצאת גם הכספת השומרת על תכשיטי הממלכה. בסמוך למגדל נמצא גשר המצודה המפורסם שמעבר לפלא הנדסי מתוחכם הוא גם אתר מורשת אנגלי מוכר, אשר מאפשר מעבר סירות על גדות התמזה בחופשיות על ידי פתיחתו וסגירתו באמצעות מערכת הנדסית מתקדמת.

כיכר טרפלגר הססגונית

בכיכר טרפלגר ניצב לו פסלו של האדמירל המפורסם נלסון. הפסל המתנשא לגובה מרשים של 167 מטר מסמל את ניצחון הצי הבריטי בקרב טרפלגר, וסביבו ארבעה אריות מתכת אשר נוצרו מהתותחים המקוריים ששמשו בקרב. בכיכר המפורסמת, מעבר לאלפי התיירים הפוקדים אותה יום יום, נערכות לעיתים תכופות עצרות פוליטיות או חגיגות לאומיות והמקום נחשב לאי של מורשת בקרב תושבי לונדון ואנגליה כולה.


 
אודות המחבר

סטודיו קורן דור תוכן שיווקי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37849.aspx