חוקר פרטי בתביעות ביטוח
נכתב על ידי: להב מעודה
תאריך: 19/05/13

חברת הביטוח עושה זאת מתוך מטרה לצמצם בתשלומים ולהימנע מתשלומים מיותרים. כאשר התביעה לא תואמת באופן מדויק לתנאי הפוליסה, היא לא תאושר ולא תשולם. כאשר חברת הביטוח חושדת כי הוצגו בפנייה נתונים שקריים במטרה לקבל כספים במרמה, נשכר חוקר פרטי לביצוע מעקבים אחר המבוטח ובחינת הנתונים במציאות. אם הגשתם תביעה לפיצוי אבדו כושר עבודה או פיצוי רכוש גנוב, נציגי חברת הביטוח לא יחששו לפעול לבדיקת הנתונים.

קיימים מקרים בהם חברת הביטוח מאפשרת תביעות לפנים משורת הדין, גם במצבים בהם האירוע אינו תואם את תנאי הפוליסה. הן עושות זאת מתוך מטרה להימנע מתביעות משפטיות או פרסום שלילי שיביא לפגיעה תדמיתית. הטיפול בתביעות בחברות הביטוח מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי מומחיות וניסיון רב. כאשר נתוני התביעה לא הגיוניים, נדלקת נורה אדומה שדורשת בדיקות נוספות או מעקבים. חשוב לציין כי הגשת תביעת סרק או ניסיון למרמה, מנוגדים לחוק. נציגי החברה רשאים להגיש כנגד המבוטחים הללו תביעות פיצוי.

זהירות חוקר פרטי בשטח!

הגשת תביעה לקבלת תגמולי ביטוח מחייבת את שני הצדדים בשיתוף פעולה מלא. המבוטח מצדו מתחייב להגיש את המסמכים הדרושים ולקחת חלק בבדיקות רפואיות, ראיונות או ביקורים להערכת שווי רכוש ונזק. חברת הביטוח, אחראית להוכיח את דבר ההונאה, במידה ויש כזה. ניסיונות מרמה נגד חברת הביטוח הם דבר שבשגרה. התדמית של החברות כעשירות ומושחתות, מעודדת את הציבור לנסות לממש את כספי הפרמיה, גם כאשר הם אינם זכאים לכך. נציין גם כי רבים מהמבוטחים כלל אינם מבינים היטב את זכאותם ואת תנאי הפוליסה. ברגע האמת בו הם מבקשים להפעיל את פוליסות הביטוח שלהם, מתגלים תנאים שמגבילים בצורה משמעותית את זכאותם.

בכדי להימנע מתשלומים מיותרים וליצור תקדימים והתרעה, מעדיפה חברת הביטוח לשכור בלש פרטי ולממן מעקבים. אם תקראו היטב את סעיפי הפוליסה תגלו כי הדבר מעוגן בהסכם. חברת הביטוח רשאית לשכור חוקר פרטי לאיסוף נתונים ומעקבים. אם הגשתם תביעה בסכום כסף גבוה, קחו בחשבון כי חברת הביטוח תעשה כל שביכולתה לבחון את הנתונים טרם ביצוע התשלום.

חוקר פרטי לטובת החברה וטובת הכלל

התנהלות כלכלית נכונה חשובה בתחום הביטוח. חברות הביטוח מנהלות סכומי כסף עצומים, הניהול המקצועי שלהן, הוא שמאפשר את תשלומי הביטוח ומבטח את פוליסות הביטוח שלנו. חוקרים פרטיים עוסקים בתחום באיסוף מודיעין עסקי או מעקבים למטרת חשיפת תרמיות.

כל חוקר פרטי שמונע תרמית ביטוח, משרת את טובת כלל המבוטחים בחברה. הוא מונע תשלומים מיותרים שעשויים לגרוע מקופת החברה סכומי כסף שלא לצורך. ירידה ברווחים של החברה אל מול עלייה בהוצאות, תביא לעליית מחירים בענף הביטוח.


 
אודות המחבר

להב חקירות - חוקר פרטי המתמחה בחקירות כלכליות ומודיעין עסקי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38029.aspx