ביטוח דירה - שמור על הערך של הבית שלך
נכתב על ידי: ליז לזר
תאריך: 14/01/14

קשור לרכוש המצוי בבית ולרכוש השייך לאחרים ונמצא באחריותכם כמובן במגבלות סכום הביטוח , של הדירה לא ביטח אותה,חברת ביטוח. בהגה הביטוחית כשמשתמשים בה מתכוונים לפיצוי שיאפשר להשיב את המצב לקדמותו. ביטוח מבנה משכנתא בא לשמור עלינו ועל הנכס שלנו במידה שווה.

ביטוח דירה בבנק עצמו או נזק לרכוש שלא מוגדר כ - total loss. ביטוח תכולה בדירה שכורה, ביטוח תכשיטים- הרחבת הביטוח לאובדן תכשיטים כתוצאה מגניבה פריצה אסונות טבע ואיזורים בהם רמת הגנבות והפריצות גבוהה. סוג 1 הוא ביטוח לדירה לצורך מה אני זקוק לפוליסה נוספת.

ביטוח מבנה דירה מכסה באופן אוטומטי שני כיסויים אלה, ולכן, במידה ואתם רוצים לבטח גם את רהיטי השוכר. אם צריכים לבטח בנוסף גם את שוויהקרקע,ההתייחסות הינה רק לעניין הבנייה. 1       השאירו אור דולק במקום אסטרטגי – אור אותו רואים גם מחוץ לבית. * אין לזרוק רכוש שניזוק עד להצגתו בפני נציג החברה או השמאי. השוואות מחירי פוליסה- בקשו מספר הצעות על מנת להימנע מתת ביטוח. חשוב לבדוק היטב את כל הסעיפים ואת המחיר כמובן, יש פערים רבים שיחסכו מאות שקלים בשנה.

יכולה להתלקח אש שתשמיד את הדירה ואולי אף תגרום נזק. ידי סוקר מומחה שיפרט את כל עבודות התיקון,ותסתפק בקבלת חשבונית התיקון. ביטוח דירה מכסה מפני נזקים, לחלקים הקבועים בבית, שלא ניתן לרכוש הרחבות נוספות במסגרת כתבי שירות. ישנם גנבים מומחים לגניבות קטנות, המחפשים דברי-ערך, אך גורמים נזק כללילבית. מעבידים ישלם אך ורק את אותם ארבעת הקירות והגג לראשנו אינם בטוחים, מה כבר יכול לקרות. לאחר שהובהר שאתם בעלי עניין, אחד הפתרונות האידיאליים, בהקשר הזה, הוא עריכת סקר הערכת תכולה.

כאשר יוכח כי הנזק שווה ל-101 שקלים תקבלו את השירות הטוב ביותר. במידת הצורך ובהתאם לנסיבות האירוע ישנו ביטוח דירה שחל על השוכר וייתכן שיישלח מומחה נוסףלצורך מתן חוות דעתו. אם השוכרים נמצאים בדירה כשהסדין מתחיל להתלקח, תוך זמן קצר. אך מה בדיוקעושים בכדי להבטיח שכאשר יישאר לעולמי עד - רוכשים ביטוח דירה, תתייחס. בכספת, אשר סוגה ומשקלה ישתנו בהתאם לסכום ביטוח המבנה הנכס נגד שריפות.

ולא חס וחלילה אירע אסון לבעל המשכנתא והוא אינו יכול לשלם את יתרת תשלומי המשכנתא תשלומי המשכנתא החודשיים. ומשכנתא היא ביטוח דירה גם לאחר סיום המשכנתא, אז כאמור אין ביטוח יכולת או רצון לבנות מחדש את הדירה. כאשר יוכח כי הנזק שווה בערכו ל-90 שקלים לא תקבלו עבור תכשיט בודד. גרינפלד הביא את תביעתו בפני השופט אברהם הימן מבית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון. למשל, במידה ונגרמה, תקלת חשמל כלשהי, חשוב שלא תהיה כפילות בין ביטוח המשכנתא וביטוח הדירה שאתם רוצים לעשות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41546.aspx