עופי יונה,עופי
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 20/02/14

יונים לרוב מקננות ונמצאות בלהקות גדולות, מה שאומר שאם יונה אחת התאהבה בגג שלכם יבואו עוד הרבה כמוה אשר יהפכו את גג הרעפים שלכם לאזור קינון אחד גדול. ניתן לזהות יונים אלו על ידי הצבע שלהן אפור לבן עם שני פסים שחורים ורגליים אדומות. הרחקת יונים אלו מתבצעת בעיקר על ידי חסימת הנגישות או חוסר נוחות לציפור והעברת אזור הקינון למקום אחר. הרחקת היונים מתבצעת לרוב על ידיי דוקרנים להרחקת יונים אשר מונעים מהיונה להתקרב לאזור הקינון שלה וגורמים לה להעביר את האזור למקום אחר. הרעיון הוא כמה שפחות להסביר פנים ליונה, להפוך את אזור הקינון שלה לכמה שפחות נוח עבורה ובכך להימנע ממנה לקונן בו.

קיימים עזרים רבים להרחקת יונים ומעופפים אחרים מאזור מגוריכם. העזרים כדלקמן דוקרנים להרחקת יונים, הכי נגיש והכי יעיל מכלל הפתרונות. כימיקלים, הכימיקלים הנפוצים הינם חומרים דביקים וחומרים יוצרי כאב, פתרונות אלו פחות הומאניים כלפיי הציפור. חוטי ברזל מערכת ממטרות גדרות וכו אשר ניתן לקנות בכל חנות עשה זאת בעצמך. דחלילים להרחקת יונים, השיטה הכי מיושנת אך לעיתים הכי מוצלחת, קיימים דחלילי ינשוף, נחש, חתול ודחלילי אנשים. מרחיקי יונים על קוליים, פתרון זה אינו יעיל במאה אחוז ולעיתים מאכזב ביותר. לכידת היונים והעברתם למקום חדשם, פתרון זה גם גן אינו יעיל מכיוון שהציפור חוזרת למקומה לעיתים לפנייך.

פגעי היונים לעיתים מסתכמים בכמויות של לשלשת גדולות ובהצקה בעזרת ההמיה המרגיזה שלהם. אך היונים לעיתים מסיבות פגיעות קצת יותר משמעותיות שעולות קצת הרבה יותר כסף. לדוגמא הצרכים של היונים עלולים להסב נזק רב לצבע של רכב, בנוסף חומרי הקינון הינם זרדים וענפים של עצים שלעיתי עלולים להידלק ולגרום לנזק רציני לגגות או למזגנים עליהם הן מונחים. הרחקת יונים במקרים הללו הרבה יותר חשובה לנפגעים אשר צריכים לשלם כסף רב לטיפול בבעיות. כאשר מביאים מרחיק יונים מקצועי יש לבדוק לפניי כן באילו חומרים הוא משתמש ועם אילו עזרים הוא נוהג לטפל בבעיות. קיימים חומרים רבים האסורים על פי חוק לטיפול בבעיות היונים יש לבדוק עם המדביר לפניי כן אילו חומרים אלו.

מידע מקצועי נוסף תוכלו למצוא כאן: 
http://www.nadavyonim.co.il/


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42020.aspx