תערוכת באמצע של המחלקה לתקשורת חזותית ב HIT
נכתב על ידי: מיכל זילבר
תאריך: 13/04/14

המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון בראשותו של תמיר שפר, חושפת את תהליך הלימודים שלה, בתערוכת עבודות מצטיינות של סטודנטים ממגוון הקורסים הנלמדים. התערוכה תתקיים בחול המועד פסח במסגרת שבוע העיצוב של חולון, במתחם התחנה בנווה צדק. פתיחת התערוכה ביום רביעי 16 באפריל בשעה 19:30, נעילת התערוכה 23 באפריל. שעות הפעילות : התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום. אוצרת התערוכה ג'ודית אשר.

התערוכה תפתח בחלל הממוקם במתחם "התחנה" בין יפו לתל-אביב, בבניין המיועד לשימור אשר נבנה ב 1892, בשל אופיו הייחודי של הבניין העבודות הנבחרות תוצגנה בהקרנה בלבד על ציר זמן.

ג'ודית אשר  אוצרת התערוכה : "מטרת התערוכה להציג לראווה את פרי יצירתם של הסטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית ב HIT מהשנים א' ב' ג' ו-ד' ואת התוצאות הנולדות מתהליכי העבודה המגוונים.  מתוך העבודות בפורמטים ומדיומים השונים נבנה לצורכי התערוכה רצף על פי הקשר רעיוני וצורני, ללא בידול שנים ושמות סטודנטים כך שתתקבל בסופו של דבר קשת של העשייה רבת הרבדים, המאפיינת את המחלקה לתקשורת חזותית בפקולטה לעיצוב, במכון הטכנולוגי חולון".

בין העבודות שיוצגו :

הדר סורוקה –סרטון שנעשה במסגרת פרויקט "האחר הוא אני" בשיתוף משרד החינוך והטלוויזיה החינוכית. הביטוי 'כבשה שחורה' מתאר מצב של נחיתות בקרב קבוצה, ובדרך כלל מקושר למסגרת משפחתית. מבחינתי, ביטוי זה מייצג תחושת זרות שנכפית עלינו מבחוץ, ומגיעה מבפנים - ה"אחר" לא חייב להיות שונה מבחינה חברתית, מגדרית או גזעית. קל מאוד להרגיש "אחר" כאשר הסביבה הכי קרובה אליך, זו שאמורה לספק לך תחושת בטחון, היא גם זו שגורמת לך להרגיש חריג. אז איך זה מרגיש, להיות כבשה שחורה? הסרט מתאר את החוויה האישית שלי.

לינק לסרטון : http://vimeo.com/87098339

אורי בן ישי- פרומו פארודי על הספר המוכר לכולנו מהתיכון של בני גורן " אלגברה א' ".

לינק לסרטון : https://www.youtube.com/watch?v=RW4waFrtwss

גיא טרפלר- אנימציה לסיפור הילדים המוכר "סבתא בישלה דייסה" בגרסה הלא מצונזרת.
מה באמת סבתא שמה בדייסה ? ואיך דניאל הקטן, שלא נשארה לו דייסה, מצא דרך מקורית להכין דייסה משלו?

לינק לסרטון : https://www.youtube.com/watch?v=bYq7c9b9lR0

סרטונים נוספים :

המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית, בפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון,  נחשבת לאחת הבולטות היום בתחום זה בארץ ובעולם. השינויים הטכנולוגיים המהירים, התפתחותם של אמצעי מדיה אלקטרוניים חדשים, קיצור זמן ההפצה של המסרים והפיכתם למידיים ומתומצתים מתמיד, יצרו תפיסות וצרכים חדשים, המרחיבים את השימוש בתקשורת חזותית לתחומים חדשניים ומפתיעים. תחום עיצוב התקשורת החזותית נהנה ממהפכה זו וכיום הוא נוכח בכל מקום בו קיימת אינפורמציה, בכל מוצר ובכל שירות אותו אנו צורכים. תכנית הלימודים העדכנית של המחלקה מעודדת התנסות מקצועית ותרבותית. התוכנית כוללת פרויקטים בשיתוף חברות ועמותות, אשר רבים מהם זוכים לחשיפה, להערכה ואף לייצור מסחרי. המחלקה מהווה גורם מוביל במחקר ופיתוח התודעה העיצובית בהקשר החברתי-תרבותי והיא מספקת לשוק, מידי שנה, עשרות בוגרים איכותיים, השולטים ברזי התקשורת החזותית ותורמים להתפתחותה המהירה.

שבוע העיצוב חולון 2014 יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 16-19  לאפריל עם מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה ויימשך בכנס מקצועי בין ה 22/4- 24/4. הכניסה לכל האירועים הינה ללא תשלום (כולל כניסה למוזיאון העיצוב). שבוע העיצוב בחולון הוא אירוע שנתי, הנערך זו הפעם הרביעית, ומתקיים כחלק מחזונה של העיר חולון להיות מוקד לאומי לעיצוב וזירה בינלאומית לחדשנות בתחום זה. כמדי שנה מתמקד שבוע עיצוב חולון בחשיפה ובמתן ביטוי לעיצוב ולמעצבים בישראל.  לראשונה השנה ייערך שבוע העיצוב בשותפות עם הפקולטה לעיצוב של HIT מכון טכנולוגי חולון, אשר יציגו מיני תערוכות, מיצגים והרצאות וכן תערוכת וירוסים במוזיאון העיצוב חולון. במרכזו של השבוע עומדת תערוכה חדשה ומקורית במוזיאון העיצוב חולון: "משחקים במוזיאון העיצוב", בגלריות העירוניות יתקיימו תערוכות עיצוב וכך גם ברחבי העיר, במתחם HIT ,במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, בקניון חולון ובאזור התעשייה – במרכז עזריאלי החדש ובפיטרו. במתחם המדיטק יתקיימו פעילויות עיצוב לקהל הרחב.

קישור לתערוכה בפייסבוק : https://www.facebook.com/hitinthemiddle

לפרטים : איריס זילברמן דוברת HITמכון טכנולוגי חולון , 052-5994155


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42559.aspx