שליחת פקס – היום גם אפשר מהסמארטפון
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 30/04/14

המושג "פקס" מתקשר לנו מיד בראש למכשיר הגדול והמגושם, מכשיר אשר היה נחשב לשיא הטכנולוגיה בשנים עברו והיה ניתן לראות אותו במספר משרדים שונים שהיו נחשבים משרדים עם טכנולוגיה מתקדמת. היום מכשיר כזה הוא מכשיר שניתן לראות אותו בכל משרד למרות שהוא עבר שדרוגים שונים והוא כבר לא רק מכשיר המיועד למטרת שליחת פקס אלא הינו מכשיר משולב המאגד בתוכו גם מדפסת, סורק, ומכונת צילום. מכשיר הפקס כבר תופס הרבה פחות מקום בעולם התקשורת מכיוון שכיום ניתן כבר לשלוח פקס בדרכים אחרות.

שליחה מהמייל

שליחת פקס לא חייבת להתבצע ממכשיר פיזי אלא כיום ניתן לבצע אותה גם מהמייל. שליחת פקס לעסקים מהמייל לא מצריכה שום דבר פרט לחיבור השירות לתיבת הדואר האלקטרוני כך שניתן יהיה לקבל ולשלוח את הפקסים דרך התיבה הזו כשהיתרון המרכזי הוא השחרור מהצורך בתלות במכשיר והיכולת להתנהל מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט ולקבל ולשלוח פקסים לכל מקום באשר הוא. אך כיום שליחת פקס לא מצריכה אפילו גישה למחשב נייח אלא ישנה אפילו דרך פשוטה יותר לעשות זאת.

שליחה מהנייד

שליחת פקס אם כן לא חייבת להתבצע אפילו מהמחשב הנייח או הנייד אלא יכולה להתבצע גם מהמכשיר הנייד. מאז שהסמארטפון נכנס לחיינו כל צורת התקשורת בין אנשים השתכללה וכיום ניתן לדבר עם כל אחד בעולם במהירות הבזק, וגם האופציה של שליחת פקס השתדרגה בעקבות זאת מכיוון שמה שנין לעשות במחשב ניתן לעשות בסמארטפון. ולכן, שליחה של פקס דרך המייל או קבלה שלו יכולה להתבצע מהמכשיר הנייד וכשמקבלים פקס ניתן לקרוא אותו מהמכשיר וכך גם שליחה – כל שצריך לעשות הוא לבחור קובץ מהמכשיר ולשלוח אותו


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42702.aspx