אימוץ כלב - לאמץ חבר של אמת
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 12/05/14

לא לחינם נהוג לכנות את הכלב בשם "ידידו הטוב ביותר של האדם". הכלב, שלא כמו אנשים מסוימים, לעולם לא מאכזב. הכלב נשאר לצד בעליו גם אם הוא בעל הון וגם הוא חסר כל רכוש. הוא נשאר חבר אמיתי גם בבריאות וגם בחולי, גם ברגעים הטובים של החיים וגם ברגעים הקשים של צער או כאב.

מי שהדברים הללו נשמעים לו מוגזמים מעט, כנראה לא היה עדיין בעליו של ידיד נאמן שכזה. כל מי שרוצה חבר שהוא גם בן משפחה, ידיד לגדולים ולקטנים, חבר אמיתי בעל עיניים טובות ולב חם ואוהב מוזמן לעשות מעשה. הצעד הראשון הוא אימוץ כלב, וניתן לעשות זאת בקלות, בכל מקום בארץ.

מעורב הוא הגזעי החדש

היו ימים, שבהם אימוץ של כלב היה תהליך ארוך ולא פשוט. כיום, הדברים כלל אינם מסובכים וכל מה שצריך הוא להחליט בלב שלם שבוחרים בצעד זה. אמנם, אפשר בהחלט לאמץ כלב גזעי, עם תעודות, אבל כאשר בוחרים לאמץ כלב מעורב עושים בכך מצווה גדולה.

מספר הכלבים המעורבים שמחפשים בית חם בישראל הוא גדול מאוד. הסיבות לכך רבות ומגוונות ולא זה המקום לעסוק בכך, אך מה שחשוב לומר הוא שקיימים יתרונות גדולים באימוץ של כלב מסוג מעורב. כלב חדש שאינו נושא תעודות אולי נשמע פחות מיוחס, אבל לעיתים הדברים הפוכים בתכלית.

דווקא כלבים מעורבים, כאלה שיד אדם מכוונת לא התערבה בתהליך של פיתוח הגזע, נחשבים לבריאים יותר מבחינה גופנית. אגב לרוב, תהליך יצירת הגזעים השונים נועד לשוות לכלבים תכונות מסוימות, שבאות על חשבון תכונות אחרות. למי שאינו חפץ בכלב למטרות ייעודיות (גילוי סמים, כלבי רועים, כלבי מרוץ וכן הלאה), אין ספק שאימוץ חבר מעורב יוכיח את עצמו כהחלטה מצוינת גם עבור הכלב וגם עבור המשפחה המאמצת.

מהיכן מביאים חבר חדש

מי ששואל את עצמו מהיכן מביאים את החבר החדש, ישמח לדעת שהתשובה נמצאת ממש קרוב לבית. לא משנה אם גרים בצפון, בדרום, במזרח או במערב, כמעט בכל אזור בארץ דרושות משפחות מאמצות, אנשים בעלי לב וחובבי כלבים של ממש. את הכלבים אפשר לאסוף בין היתר במקומות הבאים:

  • באגודות שונות של סיועלבעלי חיים נטושים.
  • בעמותות ושעוסקות בהצלתכלבים או בכלביות.
  • אצל משפחות של בעלי כלבים,שמחפשות בית חם לגורים שיצאו לא מכבר לאוויר העולם.
  • באמצעות חיפוש באתריאינטרנט שונים, המפרסמים מודעות אודות כלבים למסירה.
  • מי שעדיין מתקשה בכך, יוכללפנות לווטרינר הקרוב למקום מגוריו והלה ישמח לסייע בעצה טובה.

גור או בוגר?

לפני סיום בחרנו לומר כמה מילים בשאלה שמטרידה רבים המבקשים לאמץ כלב. האם עדיף לבחור בגור, או שמא עדיף דווקא כלב בוגר? התשובה איננה חד משמעית ויש יתרונות לכאן ולכאן.

מצד אחד, כאשר מאמצים גור צעיר קל יותר להקנות לו הרגלים וחינוך וגם קל לו יותר להשתלב במשפחה החדשה. מצד שני, כאשר בוחרים בכלב בוגר, אין צורך להתמודד עם חינוך לצרכים ועם התנהגות שובבית במיוחד. בנוסף, ניתן לדעת מראש מה הוא אופיו של הכלב, החבר החדש שמצטרף למשפחה!


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42818.aspx