מה תגלו בביצוע אבחון פסיכו דידקטי
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 26/05/14

לא כולם יודעים, אך אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון פסיכולוגי רחב ומדוייק אשר בתום האבחון מספק הערכה רחבה למצב הלימודי של המאובחן ובנוגע אל ההישגים השונים שלו בלימודים. אבחון פסיכודידקטי מייצר לנו יכולת לשלב את היתרונות הקיימים באבחון פסיכולוגי נוירולוגי ואישיותי כדי להעניק את היכולת לקבל באופן מדוייק את הסיבות אשר גורמות לקשיים לימודיים.

אבחון פסיכו דידקטי ואבחון קשיים פסיכולוגיים

אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון ייחודי אשר נבדל משאר האבחונים הנהוגים כיום היות והוא האבחון היחיד המחבר בין תורת ההוראה אל בין מצבו הנפשי של המאובחן. במהלך אבחון פסיכודידקטי נבדקים התפקוד הרגשי ורמת האינטליגנציה המסייעים בגילוי הסיבות אשר גורמות לפערים ולקשיים במיומנויות הלמידה.

אבחון פסיכו דידקטי - ממה האבחון מורכב

אורכו של אבחון פסיכו דידקטי הוא סך של 6 שעות. אבחון פסיכודידקטי כולל מבחן אינטליגנציה ומבחנים שונים שבודקים את רמות הזיכרון והתפיסה החזותית והשמיעתית של המאובחן. כמו כן, את רמות הקריאה, הכתיבה והבנת הנקרא של המאובחן. אבחון פסיכודידקטי בודק בנוסף לכך גם את התפקוד הרגשי של המאובחן יחד עם התפיסה העצמית שלו. המוטיבציה, יכולת ההתמודדות שלו עם קשיים וקשיים עצמיים משלימים את אבחון ומשולבים במבחנים פסיכולוגיים תוך כדי תצפית התנהגותית וכל אלה יובילו לכך שהממצאים יהיו מדוייקים ושיטות הטיפול יניבו תוצאות מקסימליות אשר יקלו על המאובחן בחיי היומיום ובמסגרות הלימודיות השונות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43005.aspx