המשמעות הגדולה של חיסכון פנסיוני
נכתב על ידי: גיל שושי
תאריך: 22/06/14

אחד ההחלטות המשמעותיות אותן תיקחו בתור עובדים שכירים או עצמאיים היא הבחירה באיזה חיסכון פנסיוני רצוי שתעשו זאת הרבה מאוד לפני פרישה. הסיבות העיקריות הן: הארכת תוחלת החיים והרצון לשמירה על רמת החיים אליהם אתם רגילים בשנות עבודתכם, ריבוי הערוצים המאפשרים לכם פתרונות לפרישה הסיבה השלישית והחשובה בינם. העובדה שפנסיה הפכה לרכיב חובה במשכורת של שכירים והן עצמאיים. נשאלת השאלה איך לבחור את קרן הפנסיה המתאימה ויותר מכך מי הגורם שיכול לסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות בכל מה שקשור לקרן הפנסיה.

סוכן הביטוח שלכם – היועץ המקצועי שלכם בכל מה שקשור לבחירה נכונה של חיסכון פנסיוני

סוכן הביטוח שלכם, האיש החביב הזה שמוכר לכם ביטוחי חיים, ביטוחי רכב ועוד, הפך עם השנים למקצוען אמיתי בכל מה שכרוך בצרכנות הפיננסית שלכם. נכון להיום הוא יכול לספק לכם שירותים פיננסים שונים, כולם קשורים בהוצאות החודשיות שלכם שהולכות לפנסיה, קרן השתלמות, ביטוחי חיים ועוד. מאז הרפורמות הגדולות של השנים האחרונות, יש לכם בידיים הרבה יותר כח להחליט. מצד אחד זה טוב וזה מאפשר לכם לשלוט בחיים שלכם בצורה יותר טובה, מאידך זה גם אומר הרבה יותר אחריות, השאלה היא אם יש לכם את הכלים לכך. האם אתם מסוגלים להתמודד עם זה לבד. סביר להניח שרובכם לא אנשי פיננסים ולכן אתם זקוקים לעזרתו של בעל מקצוע. האיש שהכי קרוב לתת לכם את השירותים האלו הוא סוכן הביטוח שלכם. ובאדיבותו הרבה כמה טיפים לגבי הבחירה שלכם בקרן פנסיה

כמה טיפים לפני שאתם בוחרים קרן פנסיה

חשוב מאוד שקרן הפנסיה שלכם תנוהל על ידי גוף פיננסי גדול ואמין

ניהול של קרן פנסיה מערב שתי דספלינות. האחת ניהול השקעות והשנייה ניהול של מוצר ביטוחי. חשוב שאת קרן הפנסיה שבה אתם עמיתים ינהלו האנשים המקצועיים ביותר.

התשואה השנתית של הקרן כלומר הרווח באחוזים אותו השיגה הקרן על ההשקעות הפיננסיות אותן ביצעה היא המדד להצלחתה. יחד עם זאת על תחפשו קרנות שמביאות תשואות גבוהות מידי. אתם מחפשים גוף יציב שגובה החשיפה לסיכון בהשקעות (סטיית תקן) שלו מתאים לרמת סיכון המקובלת בשוק. שימו לב אליה שהקרן בה אתם מתכוונים להיות מבוטחים לא סוטה ממנה. שימו שלב גם לגובה הרווחיות הכללית של הגוף שמנהל את קרנות הפנסיה, חשוב מאוד בהמשך לנקודה הקודמת שיגלה יציבות גדולה לאורך השנים.

הרווח של קרן הפנסיה מתבסס גם על גובה דמי הניהול אותם גובים מכם לטובת ניהולה של קרן הפנסיה.

יש קשר ברור בין העלויות של מנהלים מוכשרים לגובה דמי הניהול. אתם רוצים שמנהל קרן הפנסיה שלכם יהיו האנשים הכי טובים בשוק

אחד הפרמטרים החשובים אותם אתם צריכים לבדוק לפני שאתם מצטרפים לקרן פנסיה הם גובה דמי הביטוח אותם תקבלו אם יקבעו לכם אחוזי נכות או לא עלינו גובה דמי הביטוח אותם יקבלו היורשים שלכם במקרה של מוות

חשוב מאוד שתקראו את כל האותיות הקטנות שקשורות בחוזה שלכם עם קרן הפנסיה כך שלא תגלו הפתעות בהמשך, כאלו שיגרמו לכם לתסכול.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43217.aspx