לגו - המשחק שממשיך להפתיע אותנו כל פעם מחדש ב 70 שנה.
נכתב על ידי: עומרי מעברי
תאריך: 22/06/14

לגו - המשחק שממשיך להפתיע אותנו כל פעם מחדש ב 70 שנה.

לגו, אחד המשחקים הפופלארים ביותר הקיימים היום, ממשיך להפתיע אותנו גם 70 שנה אחרי שהומצא. ההיסטוריה של הלגו מתחילה בשנת 1932 ע "י נגר דני בשם אולה קירק כריסטיאנסן. אולה המציא את הלגו בסדנתו אשר בבילנד. הלגו הראשון היה מעץ כיאה למקצועו כנגר. השם לגו "LEGO" הוא שילוב של שתי מילים בדנית "LEG GODT" שמשמעותן "שחק היטב". במהלך שנות ה 40 חברת לגו עברה לייצור אבני משחק מפלסטיק שהיו יותר בטיחותיות לילדים. כיום, החברה עדיין בבעלות המשפחה, ומשווקת את המשחק ללמעלה מ 130 מדינות. החברה עצמה כרגע היא החברה השלישית בעולם בגודלה בייצור צעצועים.

לעיתים אנחנו רואים מוצרים שלאחר שהומצאו והפכו פופולאריים, עוברים שינוי קל יחסית במהלך השנים אך באופן כללי השינוי אינו ניכר ובולט לעין. לא כך הלגו. במשך 70 שנה הלגו ממשיך להתפתח, ומוציא מוצרים חדשים ומקוריים המתאימים לרוח הזמן ולהלך רוח בציבור, בין מבוגרים ובין ילדים וכך מצליח לשמור על מעמדו כאחד המשחקים המוצלחים ביותר שיוצרו אי פעם.

עם הזמן, המוצר התפתח והתווספו לו אופציות נוספות כמו אנשי לגו קטנים, מכוניות, חלקים נעים וכדומה, שכמובן גם אותם ניתן לחבר לחלקים אחרים. יצאו קופסאות קטנות שבתוכן יש מספר חלקים מדויק ומגוון איתם ניתן לבנות את הלגו שמופיע על הקופסא עצמה. יש מכוניות, מסוקים, מטוסים, ספינות וכל מה שרק עולה לכם בראש. כמובן המוצר מגיע גם בגדלים שונים, ככה שהוא יכול להתאים לכל הגילאים באשר הם. המשחק עצמו מעבר לפן הברור שבו הוא מסב הנאה רצופה של שעות על גבי שעות למי שרכש אותו, גם מאפשר הפעלת כלים רצויים וחשובים אצל ילדים ומבוגרים. הלגו מחייב שימוש בדמיון פורה, מאתגר את המשחקים איתו ומאפשר גיוון אינסופי של אפשרויות בנייה מכל סוג. לדוגמא כשאנחנו רוצים לבנות בית, אנחנו יכולים להשתמש באבני המשחק איך שאנחנו רואים לנכון, ייתכן ואם נשאיר 10 ילדים בחדר ונבקש מהם שכל אחד יבנה בית, נקבל תוצאות שונות וכל אחד יבנה בית שונה מחברו. ניתן גם לשחק בו במעגל המשפחתי, הורים יכולים לשחק עם ילדיהם ולהחליט על יצירה של סביבת לגו מסויימת כמו רחוב קטן שבו כל אחד מבני המשפחה יקח חלק - אחד יבנה בית, השני רכב, השלישי סירה וכדומה. לא רק זה, אלא גם כאתגר ניתן לשחק בו - אם נרצה לבנות רציף לדוגמא, שיש בו כל מיני "חורים" וגבהים מיוחדים, אנחנו נצטרך "להנדס" את דרכנו להשלמה של הבנייה שאנחנו חושקים בה. כך שאפשרויות המשחק כאן הם באמת בלתי מוגבלות וההנאה פשוט מובטחת. אין ספק שהלגו הוא המשחק ששבה את ליבם של מיליונים ולא מראה סימני היעלמות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43224.aspx