למה כדאי לקנות דירה בבאר שבע להשקעה?
נכתב על ידי: רותם וובז
תאריך: 29/06/14

דירה להשקעה היא אפשרות לקבל תשואות יפות למי שיש סכום כסף לא מבוטל שצבר עם השנים. אבל דירה להשקעה צריך לדעת איפה לקנות, אם ניקח דירה בת"א הרי שהעלות שלה תהיה כה גבוהה עד שנכסה את העלות דרך שכירות שנגבה נצטרך לחכות כמה שנים טובות עד שהנכס יניב רווחים, ואם נשפץ ונמכור את הנכס התשואה לא תהיה כה גבוהה כמו שציפינו.

למידע נוסף אודות השקעות נדל"ן בארץ כנסו לאתר http://www.z4n.co.il

דירות בבאר שבע הן בעלות תשואה של 6.5% יותר גבוה מאזורים אחרים בפריפריות, היום מחירי הדירות בעיר באר שבע נמוכים יחסית למקומות אחרים באזור המרכז השפלה והסביבה, יחד עם זאת מחירי הדירות בבאר שבע צפויים לעלות עם השנים בגלל ההתפתחות שבה נמצאת העיר.

לכן באר שבע הפכה ליעד אטרקטיבי מבחינת השקעות נדל"ן, מכמה סיבות:

מחירי הדירות- היום ניתן לרכוש דירה בבאר שבע של שני חדרים בעלות של 150,000 ₪ ואפילו פחות, התשואה על הדירה הנ"ל הוא לפחות 10%.  בעיר באר שבע תוכלו למצוא דירות 4 חדרים במחיר של 650-700 אלף ש"ח (בערך) ולהשכיר אותה תמורת 3500 ₪ לחודש (בערך). מחרים כאלה לא קיימים באזור המרכז השפלה השרון והסביבה.

יחד עם זאת גרומים יודעי דבר צפויים שמחירי הדירות יעלו עם השנים כי הביקוש לרכישת דירה בבאר שבע עולה, ההתפתחות של העיר בשנים האחרונות מבחינת תחבורה ונגישות, יעדי בלוי מרכזיים עם מתחמי קניות גדולים, הופכים את באר שבע לעיר שלא חסר בה שום דבר ויתרה מזאת, בגלל הקרבה להון אנושי אקדמאי עוד ועוד מרכזי תעסוקה נפתחים בעיר, חברות היי טק רבות עוברות לבאר שבע גם בגלל העלויות הנמכות של השכרת משרדים וגם הארנונה הנמוכה יחסית לאזור המרכז. מה שגורם לכך שהיום מבחינת אוכלוסייה יש יותר היצע של מקומות עבודה מאשר ביקוש, איפה עוד בישראל קיים היצע גבוה יותר מביקוש לעבודה?

הון אנושי בעל השכלה גבוהה, בבאר שבע יש כמה מוסדות אקדמיים בניהם אוניברסיטת בן גוריון. המכשירה מאות אלפי סטודנטים לתחומי לימודים שונים ומגוונים, אותם סטודנטים מחפשים עבודות בשעות גמישות על מנת שיוכלו לממן את הלימודים וחיים כסטודנטים, הם נכנסים לחברות גדולות ועם סיום התואר יכולים להשתלב בתפקידים ניהוליים בחברה.

ההיצע הגדול של עבודות בתחום היי טק בבאר שבע, גורם למשפחות לעבור אל העיר על מנת למצוא מקום עבודה יציב. מה שאומר שעם הזמן עוד משפחות יעברו לעיר הזו על מנת למצוא עבודה, האוכלוסייה תגדל, הביקוש לדירות יעלה וכך גם המחירים.

לחיפוש דירות להשקעה ודירות בבאר שבע בפרט כנסו ללוח הדירות הגדול ביותר http://www.z4n.co.il/לוח_דירות


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43308.aspx