ספסלים לפארקים וגנים ציבוריים
נכתב על ידי: centrifogo
תאריך: 27/10/14

ספסלים לפארקים וגנים ציבוריים הם מושלמים למנוחה והתרגעות וגם לאינטראקציה חברתית. הספסלים משדרגים את המרחב הציבורי ולמעשה פארק ללא ספסלים הופך להיות חסר תועלת. אבל כאשר ממקמים ספסלים לאורך שבילי הפארק ואל מול האטרקציות המרכזיות של הפארק אנו מעניקים לו ערך מוסף בעזרת הספסלים.

ישנם סוגים שונים של ספסלים כבור פארקים וגנים ציבוריים אך חושב להקפיד על כמה דברים בסיסיים. ראשית לפני שבוחרים את העיצוב יש לשים לב לחומרים מהם עשויים הספסלים. אנו ממקמים את הספסלים במקום פתוח והם יחשפו לתנאי מזג אוויר שונים – שמש חזקה בקיץ עם קרינה אולטרה סגולית וגשם בחורף. לכן אנו רוצים חומרים אשר יהיו חזקים ועמידים בכל תנאי מזג האוויר. אנו בוודאי לא רוצים ספסלים שאחרי חודש בשמש ישנו את צבעם דבר אשר יכול לקרות לחומרים מסוימים. אנו לא רוצים ספסלים אשר עשויים מעץ זול אשר יספוג מים, יתפורר וירקב תוך שנה. אני לא פוסל שימוש בעץ אך יש לשים לב איזה עץ ויש לתחזק את העץ כראוי.

האנשים אשר יהנו מהספסלים הציבוריים בפארקים הם בני כל הגילאים. יגיעו לשם ילדים ונוער, משפחות עם תינוקות ואנשים מבוגרים. אנו רוצים שהמקום יהיה בטוח עבורם מכל בחינה אפשרית וגם מבחינת הספסלים. הספסלים מיועדים לישיבה של מספר אנשים בו זמנית ולכן חשוב שהם יהיו חזקים ויוכלו לשאת את משקל האנשים מידי יום. לצורך הדוגמה שלושה אנשים על ספסל בקלות יכולים לשוקל 200 ק"ג ביחד וזהו עומס גדול. אנו רוצים לוודא שהספסל בנוי לעומס זה. אנו לא רוצים שחלילה תגרם פציעה כלשהיא מהספסל, דבר שבקלות יכול לקרות אם ספסל אשר לא תוכנן כראוי או לא מתוחזק כראוי. לדוגמה ישנם ספסלים הכוללים שלבי עץ המוברגים למסגרת מתכת. מה יקרה אם ילד קטן יזחל אל מתחת לספסל, אנו לא רוצים שיהיו שם ברגים בולטים אשר יגרמו לו לפציעה. אם הספסל עשוי אלומיניום אנו לא רוצים קצוות חדים אשר יכולים לחתוך מי שיגע בהם. אלו דברים שכל ראשות מקומית חייבת לקחת בחשבון. הפארק והספסלים בו הם למען התושבים והם חייבים להיות בטוחים עבורם.

עוד נקודה חשובה עבור ספסלים הממוקמים באיזורים פתוחים היא הצורך בסככה. בקיץ ישנה שמש חזקה ובחורף גשם, יש צורך בסככה כלשהיא אשר תגן על האנשים אשר יושבים על הספסל ותהפוך אותו לאטרקטיבי עבורם.  אחרת אף אחד לא ישב על הספסלים.

בזכות הספסלים אנו יכולים לשבת ולנוח באוויר הצח, אם זה נמצא בפארק אז אנו נהנים עוד יותר מהריאות הירוקות של העיר. בכל שעות היום נוכל למצוא אנשים נהנים מהספסלים – אנשים אשר יוצאים לטיול עם הכלב בשעות הסוקר המוקדמות, אנשים אשר עושים ספורט, ילדים משחקים אחר הצהריים וזוגות אוהבים בערב. לספסלים תרומה משמעותית לאיכות חיינו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44386.aspx