סובחי טנוס: כך משלבים בהצלחה את המשפחה בעסק
נכתב על ידי: liran
תאריך: 05/02/15

סובחי טנוס הוא אחד מאנשי העסקים המוכרים ועוד יותר מכך אהובים בתחום הבנייה. הוא החל את דרכו כפועל, הפך לקבלן ביצוע מהגדולים בענף ובשנים האחרונות עוסק גם ביזמות. אחד ההישגים הגדולים מבחינתו הוא השילוב המוצלח בין המשפחה לעסק ובפרט חניכת שני בניו רמזי וראיד והפיכתם לשניים מעמודי התווך של החברה שייסד, ס.ט.ר נדל"ן.

כיצד הפך רמזי טנוס למנכ"ל ס.ט.ר נדל"ן?

אחד המשברים היותר חמורים שעלולים לפקוד עסק משפחתי הוא כשדור המייסדים לא מצליח לשלב בעסק את הדור הבא. כתוצאה מכך עלולים להתרחש הן שבר משפחתי (בגלל התסכול של הבנים בעקבות אי שילובם בעסק, או שילובם בתפקידים שאינם מתאימים להם) והן שבר עסקי (בגלל "הצנחת" דור הבנים לתפקידי מפתח ללא הכשרה מתאימה).

סובחי טנוס השכיל לדלג מעל "מוקש" זה הודות לחושים החדים שלו ובפרט ההחלטה שקיבל לחנוך באופן אישי את בנו רמזי מיום שמלאו לו 18. ואכן, רמזי טנוס התלווה לאורך שנים רבות לכל הפעילויות של אביו וכך הוא יכל ללמוד את כל מה שצריך לדעת בתחום הנדל"ן ממקור ראשון ובאופן בלתי אמצעי. לצד לימודים בלתי פורמליים אך יקרי ערך אלה, רכש רמזי גם השכלה אקדמית - תואר ראשון בלימודי מנהל עסקים (במרכז הבינתחומי הרצליה - מכללה מובילה בתחום זה, ושלא בכדי ניתן למצוא את בוגריה בתפקידים בכירים בחברות מובילות).

המינוי של רמזי למנכ"ל התגלה כצעד מוצלח במיוחד: היכולות שלו משלימות את אלה של סובחי טנוס עצמו שכמובן עדיין מוביל את פעילות ס.ט.ר נדל"ן, ושיתוף הפעולה ביניהם מאפשר לשניהם למצות את כישוריהם ולחברה להתפתח עוד ועוד.

ראיד טנוס והפעילות הענפה והרווחית בפולין

בן אחר של סובחי טנוס, ראיד, נמצא אף הוא בתפקיד מפתח בס.ט.ר נדל"ן: מנהל ארצות חוץ. בפרט מוביל ראיד את הפעילות הענפה והרווחית של החברה בפולין, שם היא בונה בשיתוף פעולה עם "שיכון ובינוי" פרויקטים למגורים, למסחר, בנייני משרדים (בהיקף של כ- 50,000 מ"ר בסך הכל) ועוד.

הבנייה בפולין היא חלק מההחלטה האסטרטגית של סובחי לא להישאר בגבולות הארץ אלא להתרחב לכל מקום בו יכולה ס.ט.ר נדל"ן לממש את הידע והניסיון שצברה, וכך למשל בנתה החברה גם מלון בלב בוקרשט בירת רומניה.

"מילה של סובחי טנוס זו מילה"

עסק משפחתי חייב לבסס את פעילותו על ערכים כמו אמינות וכבוד - שתיים מהתכונות האופייניות ביותר לסובחי טנוס, ששורר סביבו קונצנזוס בתחום הנדל"ן ש"מילה של סובחי זו מילה".

בנוסף מפגין סובחי טנוס יחס של כבוד לכלל העובדים בחברה, לפועלים שבונים עבורו בפרויקטים השונים, ללקוחותיו ולספקים, ומנחיל ערך זה, כמו גם את חשיבותן העצומה של האמינות והיושרה, גם לבניו ולשאר עובדי ס.ט.ר נדל"ן.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45326.aspx