טכנולוגיית ניסור בטון - העתיד כבר פה
נכתב על ידי: שלומי ר
תאריך: 04/03/15

יש מקרים שבהם, אלמלא היו לנו כלים של ניסור בטון ואנשי מקצוע מתאימים, הרי שהיינו אובדי עצות. כך למשל המצב שבו אתם רוצים לשפץ את הבית שלכם ורוצים לשבור קירות, ליצור חדרים חדשים, לפתוח תעלות לצנרת ולהקים עליית גג - הרי שאי אפשר היה לבצע את העבודות הללו ללא הכלים לניסור הבטון.

גם במקרים שבהם רוצים לבצע עבודות תמ"א 38 לא היו מתאפשרים אלמלא הניסור בבטון, וכך גם עבודות להנחת תשתיות ציבוריות כגון גשרים, כבישים, ודרכים לא אפשריים ללא הניסור בבטון.

מה בעצם מאפיין את העבודות הללו?

  • יכולת חיתוך עמוקה מאד - יש לזכור שהבטון הוא חומר עבה מאד וחזק מאד. ברוב המקרים, הכלים של ניסור בטון יכולים לבצע ניסור בבת אחת לבטון שהעובי שלו הוא עד כ60 ס"מ - והמשמעות היא שמדבור על בטון עבה למדי.

    קחו תמיד בחשבון שעבור בטון עבה עוד יותר יש לעשות שימוש בכלים עוד יותר ייחודיים - כמו למשל מסורי שרשרת גדולים במיוחד הכוללים גם כבל מפלדה ואלו יכולים לבצע עבודות ניסור חסקות וקשות ומאתגרות במיוחד.
  • האם הציוד משמיע רעש? - אחת הבעיות בציוד הישן ששימש לעבודות הניסור היה הרעש הרב שהוא הפיק באתרי הבניה והשיפוץ. כיום לעומת זאת, הכלים החדשניים של ניסור בטון הם כלים הידראוליים שמצוידים גם במנגנון השתקה.

    זה לא אומר כמובן שהמכשירים לא משמיעים קול, אבל ביחס למכשירים הישנים - הם אינם יוצרים רעש מחריש אוזניים, והדבר מאפשר לשמור על איכות החיים באתרי הניסור השונים.

אפשר היום להגיע לכל מקום שצריך

יש לציין שכיום אפשר למצוא ציוד לטובת ניסור בטון גם במקומות מאתגרים למדי - כמו למשל ניסור בתוך חדרים קטנים, ניסור של תשתיות בטון מתחת לים או מתחת לאדמה, ניסור של בטון במרתפים ומקלטים, ועוד - ותמיד אפשר למצוא את הכלי המתאים לעבודה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45527.aspx