זיכרונות מתוקים על פוסטרים של פעם
נכתב על ידי: מרטין
תאריך: 08/08/15

לכל אחד ואחת מאיתנו היה לפחות פוסטר אחד שהיה תלוי בחדר שלו בזמן גיל הנעורים ו/או ההתבגרות. כל אחד חיכה כבר לרגע שבו יוכל להגיע אל חנות ולבחור פוסטרים של מושא הערצתו - קבוצה או שחקני ספורט (כדורגל, כדורסל, טניס, התעמלות ועוד), זמרים או להקות, או אם מדובר בילדים צעירים יותר - בדמויות מצוירות ואהובות מסרטי קולנוע או תכניות טלוויזיה. כאשר הפוסטר היה תלוי בחדר אפשר היה לחוש כאילו גיבור הפוסטר נמצא בחדר בעצמו והייתה מתקבלת תחושת גאווה חזקה.

כיום הפוסטרים אינם כל נפוצים, בעיקר בשל ההתפתחות המדהימה שהתרחשה בענף הדפוס. בתי דפוס רבים יכולים להדפיס עבור הלקוח בדיוק את מה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה על גבי הפוסטר ובעצם מתקבל מצב שבו הלקוח בעצמו מעצב בדיוק את הפוסטר שהוא היה רוצה לתלות. בנוסף, ישנו ביקוש עצום לפוסטרים בגדלים שונים אשר מופקים בעצם מתמונות אישיות שצולמו באמצעות המצלמה הביתי והמשפחתית.

איך מדפיסים פוסטרים?

הדר גולדמן- פוסטר אינו ניתן להדפסה באמצעים ביתיים פשוט מפאת גודלו הגדול. רוב המדפסות הביתיות מתאימות כיום לדפים או מסמכים בגודל אחיד וסטנדרטי ואין הו ערוכות ו/או מתאימות להדפסת הפוסטרים הגדולים. זו הסיבה שצריך לפנות אל בית דפוס ושם מתבצעת ההדפסה באמצעים ומכשירים גדולים הרבה יותר. בדרך זו גם יכול הלקוח לבחור בדיוק את גדול הפוסטר שבו הוא מעוניין. כבר אין מידות סטנדרטיות בתחום זה ואפשר להזמין כל גודל וכל מידה שרוצים ותתאים בדיוק לקיר המיועד לתלייה.

מה עושים עם פוסטרים ישנים?

מכונות שטיפה בלחץ קיטור- ישנם אנשים אשר שמרו את הפוסטרים אשר היו תלויים בחדר שלהם בתור ילדים או בני נוער כדי להיזכר בתקופה שהייתה ולא תחזור. אחרים היו מעדיפים שלא להיזכר ולכן השליכו לפח את הפוסטר וגם יעדיפו כלל לא לספר שפוסטר שכזה היה ברשותם. לפעמים היו אנשים מעבירים את הפוסטר ממקום למקום על מנת לשנות ולגוון את מראה החדרים בבית.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46714.aspx