צפייה ביצירת מחול
נכתב על ידי: אור דה-קלו
תאריך: 20/05/09

יצירות מחול שונות מציגות סיפור או רעיון אותו רצה להעביר יוצר היצירה. בעת צפייה ביצירה ניתן להנות מתנועות הריקוד של הרקדנים על הבמה אשר מספרות את הסיפור ומעבירות את המסר. היכולת לספר לקהל ממול סיפור מבלי להשתמש במילים יכולה להפוך את חווית הצפייה במופע מחול למיוחדת במינה. הקהל הצופה ביצירה יכול להנות לא רק מתנועות הריקוד של הרקדנים על הבמה, אלא גם מהאמצעים הנלווים השונים אשר מסייעים להעברת המסר וסיפור היצירה. המוזיקה אשר מלווה את היצירה, תלבושות הרקדנים והתפאורה יכולים לסייע להעברת המסר ולהשארת רושם גדול על הקהל הצופה.

 

אמנות המחול הינה אמנות אשר מאפשרת לרקדן להביע את עצמו ולבטא מסרים בעזרת תנועות גופו. מחול מודרני גם הוא סגנון ריקוד המאפשר לרקדן לבטא את עצמו. מחול מודרני נוצר כשיטה אלטרנטיבית לשיטות הריקוד הקלאסיות וכיום קיימים מגוון להקות ויוצרים המתמחים בסגנון זה. בנוסף אל יצירות מחול מודרני, קיימות יצירות בסגנונות שונים העוסקות בנושאים שונים ומציגות סגנון מחול שונה. המגוון הרחב מאפשר בחירה במופע המחול המעניין ביותר או בסגנון המועדף ביותר על כל אחד. בנוסף, מגוון המסגרות בהן מוצגים המופעים השונים מאפשר לבחור מסגרת מתאימה לצפייה במופע. בנוסף אל המופעים המוצגים באופן מתמשך, קיימים גם אירועים המאגדים מגוון מופעים יחד כמו פסטיבלים.

 

הצפייה ביצירת מחול מכל סוג יכולה להשאיר רושם משמעותי על הקהל הצופה. אופן שיתוף הפעולה בין הרקדנים, מסר היצירה ואופן העברתה כולם יוכלו לסייע להשארת הרושם ולהפיכת היצירה לייחודית ומקורית. יצירות מחול מודרני, בלט וסגנונות ריקוד אחרים יכולים להוות בילוי נעים ומיוחד ולאפשר לקהל ממול להנות מיצירה מיוחדת.

 

עמותת הכוריאוגרפים מורכבת מיוצרים וכוריאוגרפים עצמאיים. העמותה שמה לה למטרה לקדם את המודעות לתחום המחול בישראל. כמו כן, מקדמת העמותה את יצירותיהם של החברים בה.


 
אודות המחבר

מנהלת שיווק ופרויקטים: אור דה-קלו

להזמנת מופעים:
נייד- 052-8579067
טלפון - 03-6721041
מייל: [email protected]

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article4688.aspx