ייעוץ זוגי - בגדר זכות, לא חובה
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 28/10/15

איכות החיים שלנו נמדדת על פי הרבה גורמים שונים. אחד המרכיבים הכי חשובים באיכות החיים של כל אדם הוא הזוגיות שלו. כאשר הקשר הזוגי שלנו רוויי בקשיים וריבים אז אנחנו סובלים. חשוב לטפל בזוגיות שלנו כי רק על ידי גילוי סבלנות לבן או בת הזוג שלנו נוכל לשקם את הקשר ואת חיי המשפחה וכל להשיב את איכות החיים שלנו לאורח תקין. הרבה זוגות לא מסוגלים "לתקן" לבד את הקשר שלהם והם נזקקים לעזרה של איש מקצוע. טיפול מקצועי נכון יוכל לאפשר לנו לשקם את מערכת היחסים הזוגית שלנו וללמוד דברים חדשים על החיים, על עצמנו ועל בן או בת הזוג שלנו.

האם כל זוג צריך ללכת לטיפול זוגי?

למעשה, כל זוג יכול לשפר את הקשר שלו באמצעות ייעוץ וטיפול זוגי מקצועי. לכל זוג יש את הריבים שלו, את הקנאה שלו ואת חוסר ההבנה. גם הזוג שנראה לנו מושלם יכול לסבול מבעיות בקשר. אם אנחנו חשים שהקשר הזוגי שלנו לא מספק אותנו, אבל שלא היינו רוצים לוותר עליו ועל האהבה שלנו, כדאי לנו לפנות למטפלת זוגית לשם קבלת ייעוץ. תהליך של טיפול וייעוץ זוגי יכול להימשך מספר פגישות בודדות או מספר שנים. תהליך זה ילמד אותנו איך להכיל את בן או בת הזוג שלנו ואיך להתמודד טוב עם הרגשות שלנו במסגרת הזוגית.

במה טיפול זוגי יכול לתרום לזוגיות שלנו?

הטיפול הזוגי יכול לתרום הרבה מאוד לזוגיות שלנו. כאשר אנחנו הולכים לטיפול ביחד עם בן או בת הזוג שלנו אנחנו מודים למעשה שיש בעיה בקשר שלנו. הודאה או זיהוי הבעיה הוא צעד ראשון לעבר הפתרון שלה. לאחר שנוכל לברר בעזרת המטפלת הזוגית מה הבעיה בקשר שלנו או מה היינו רוצים לשפר ולשנות בו נוכל לעשות זאת ביתר קלות. טיפול מסוג זה מצריך רצינות ומחויבות לתהליך ולקשר הזוג שלנו. כאשר אנחנו משקיעים בקשר שלנו אז אנחנו יכולים לשפר את האווירה בו ואת האיכות שלו.

למה כדאי לנו לפנות לטיפול זוגי?

טיפול זוגי יכול לסייע לנו להתמודד עם בעיות רבות בחיי הנישואין שלנו. במקרה שבו אנחנו שוקלים להתגרש או במקרה שבו בן או בת הזוג שלנו בגדו בנו כדאי לנו לפנות למטפלת זוגית. גם במקרה שבו יש לנו בעיות באמון, בעיות מיניות או בעיות בתקשורת טיפול זוגי יכול לעזור לנו להתגבר עליהן. לכל זוג טיפול מהווה תהליך חושפני ורווי רגשות. חשוב שנסמוך על המטפלת שלנו בתהליך זה וניתן לה לעזור לנו להתמודד עם הפחדים והקשיים האישיים שלנו שבאים לידי ביטוי בקשר הזוגי. טיפול טוב יוכל לאפשר לנו לפתוח דף חדש בזוגיות שלנו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47329.aspx