יונדאי סונטה היברידית – האם זה נכון לקנות אותה יד שניה?
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 17/12/15

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. רכישת רכב יד שניה הוא דבר לגיטימי ביותר, ולמעשה מרבית כלי הרכב הנמכרים בכל שנה בישראל, הם רכבי יד שניה. אם זה נכון לקנות רכב יד שניה באופן כללי, זה נכון גם לקנות את דגם יונדאי סונטה היברידית יד שניה. למעשה, רכישת הדגם בשוק היד השניה הופכת את האפשרות לקנות אותו לריאלי עבור לא מעט אנשים שאינם מסוגלים לממן את קניית הדגם החדש ישירות מן היבואן, אך מאוד רוצים ליהנות מהיכולות המכניות והנוחות האולטימטיבית שיודע להציע הדגם.

בדיקה מכנית מקיפה ויסודית

אחרי שאמרנו את זה, כל רכישה של רכב יד שניה, ובכלל זה גם יונדאי סונטה היברידית, צריכה להתבצע בצורה חכמה ושקולה, והמשמעות של הדברים היא בדיקה מקיפה של ההיבטים המכניים ושל מצבה המשפטי של המכונית אותה אתם רוצים לרכוש. בדיקה מכנית היא בדיקה שגרתית המוצעת כיום על ידי מכוני בדיקה רבים. כל מכון בדיקה שמבצע טסט שנתי לרכב, יודע בדרך כלל להציג גם את השירות של בדיקה מכנית לרכב לפני קניה. בדיקה זו כוללת בדיקה יסודית של כל מערכות הרכב, ויכולה לספר לכם בצורה מדוייקת למדי מה הוא מצבה של המכונית. אם אינכם יודעים לקרוא או להבין או להסיק מסקנות מתוצאות הבדיקה, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מתאים.

בדיקת המצב המשפטי של הרכב

כמו כן, מאחר ומדובר ברכב היברידי, חשוב לוודא שמכון הבדיקה אליו אתם פונים יודע לבצע את הבדיקה גם עבור המנוע החשמלי, וגם עבור המערכות הרלוונטיות עבורו והאופן בו מתפקדים שני המנועים בצורה משולבת. במקביל, יש לבצע בדיקה משפטית על מנת לוודא שהרכב אינו משועבד לבנק או לכל גורם אחר, ושהוא אינו מעוקל או ממושכן. במידה ותקנו את הרכב והוא נמצא באחד מהמצבים המשפטיים הללו, האחריות תהיה כולה שלכם, ובנק שהרכב משועבד לטובתו, יוכל לקחת לכם את הרכב ללא מתן כל פיצוי. על כן, אתם רוצים להגיע למשרד הרישוי ולבצע בדיקה יסודית של עניין זה.

עסקה כדאית ואפילו זולה

במידה ועשיתם את כל הבדיקות, אתם יכולים בהחלט ליהנות מרכישה כדאית ואפילו אטרקטיבית של יונדאי סונטה היברידית במחיר שיכול להיות נמוך באופן משמעותי ממחירו של רכב חדש. עיקר ירידת הערך של רכב חדש מתרחשת בשנתיים הראשונות לחייו, ולכן רכב בן שנתיים יכול לעלות לכם זול משמעותית, מבלי שכלל תרגישו בגילו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47611.aspx