ראש שקט לפיתוח עסקי
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 09/08/16

בכל מדינה מתוקנת שדואגת לאזרחים שלה יש המוני זכויות שמעוגנות בחוק ומאפשרות לכל אדם לחיות את החיים עם מקסימום של חופש ואפשרויות של חיים בצורה שאותה הוא מוצא לנכון לחיות, אך יחד עם כל הזכויות האלה ולצידם מונחות להן גם סך של חובות שבהן חייבים לעמוד האזרחים אחרת הם נושאים בעונשים הכתובים לפי חוק המדינה. דבר זה כולל בהכרח את היד שמצליחה לאגור את כספי המדינה - רשות המס.

כל האזרחים חייבים לשלם את המיסים עבור הרווחים שלהם כאשר יש יוצאי דופן ההתאמות עבור כל סוג של הכנסה שעליה בין כה וכה יש לדווח, גם אם היא לא במעמד של גביית מס. איך יודעים מה בדיוק צריכים לשלם מבחינת תקנות מס הכנסה כאשר מדובר בעסק מתחיל? קראו את הדברים הבאים.


פשוט מנהלים את העסק

זה לא מספיק כי עסק שנמצא בתחילת דרכו מצריך ניצול של משאבים שלרוב נלקחים בתור הלוואה מאחד הבנקים בישראל, יש גם המון עבודה של תשתית שבעזרתה מקדמים את העסק עוד עוד קדימה כדי שזה יצמח ויחזיר את ההשקעה בו עד אשר זה יתחיל להפיק רווחים גדולים יותר ויותר.

במהלך כל התקופה המאוד עסוקה הזו איך יודעים כי עומדים בכל תקנות מס הכנסה ומבצעים את העברת הדוחות בדיוק נכון וללא כל שגיאות שיכולות לעלות במכתב מאיים בו מצוין כי הדוחות אינם תקינים ויש לשלם ריביות עבור תקופה שלמה שלא הועברו כספים אלה? עסקים רבים בוחרים להעביר את האחריות הכבדה הזו אל רו"ח חיצוני שיכול לעבור על כל הדוחות הכספיים ולהעביר את כל המידע הנדרש לרשויות המס כדי שבעל הנכס יוכל להמשיך ולפתח אותו בלי התעסקויות אחרות שיסיחו את דעתו מן העיקר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49520.aspx