חשיבותו של רואה חשבון בעסק
נכתב על ידי: articlestbd
תאריך: 11/08/16

בימים טרופים אלו לא פשוט בכלל לטפל בעסק באופן עצמאי. ניתן למצוא כמעט בכל עסק היום רואה חשבון או קבוצת רואי חשבון העומדים מאחורי הקלעים של ניהול החשבונות של החברה המדוברת.
רואה החשבון אומנם נמצא מאחורי הקלעים ונסתר באופן כזה או אחר מתפקידי ניהול בולטים, אולם תפקידו מהווה את אחד מהחשובים בכל עסק. עסק מעקרו נועד על מנת להניב רווחים בנוסף ליכולת לספק שירות נדרש או לצורך מימוש אישי. כאשר מדובר על פיננסים וניהול כלכלי – רואה החשבון מהווה את הכתובת הראשונית למענה.
חשוב לזכור, שכל עסק עומד מאחורי בסיס כלכלי. גם אם השירות אותו הוא נותן מבוקש, נדרש ואיכותי – ללא בסיס כלכלי אין לו קיום. זאת הסיבה שרואה חשבון מהווה את העתודה הכל כך חשובה עבור עסק מצליח בין אם מדובר על רואה חשבון בתל אביב, רואה חשבון ברחובות או שירותי רואה חשבון בראשון לציון.

תרומה חשבונאית לעסק

לא כולם מכירים בחשיבותו של רואה חשבון וזאת לאור חוסר ידע בתחום. תחום ראיית החשבון דורש ידע מקיף בתחומי עניין רבים וזאת הסיבה שיש גם דרגות לימוד וידע לתחום זה.
מעבר לכך, חדשות לבקרים קמים נושאים חדשים הנדרשים באישור רואה חשבון כמו משכנתא ועוד – אשר מצביעים עד כמה רואה חשבון איכותי נדרש לצורך לעסק.
ישנם חוקים רבים שאותם יודעים רואי חשבון. ידע זה משמש אותם לא רק למנוע טעויות בועיות עתידיות לחברה, הן ברמת דרישות החוק והן ברמת ניהול כלכלי נכון, אלא בעיקר כדי לחסוך הוצאות ולדעת איך לנצל את הטבות החוק הניתנות ע"י רשויות המס והמדינה – אותן לא כולם יודעים.

בחירה נכונה לעסק

בחירת רואה חשבון עבור העסק מהווה גם היא נקודה חשובה. רואה חשבון פרט למספרים וידיעת התחום – צריך גם לדעת לעבוד ברמה האנושית והבינאישית עם האחראים וכמובן שבעל ניסיון.
ניסיון בתחום החשבונאות הוא ללא ספק כלי אדיר והיכולת לדעת ולהכיר נקודות שיש לבצע או להימנע מהן – יכולות בהחלט לעשות שינוי משמעותי בכלכלת העסק ובהצלחתו.

לא כולם רואי חשבון

לא כולם טובים בתחום החשבון והמקצועות הריאליים. זאת אחת הסיבות שלטיפול רואה חשבון מהווה נקודה חשובה מאין כמותה לא רק עבור עסק בינוני או גדול – אלא גם קטן.
היכולת להיעזר ברואה חשבון – גם בשינויים עתידיים, הגדלת העסק, גיוסי אשראי ועוד – הם חלק מהסיבות בגללן רואה חשבון צמוד – הוא לא רק נכס, אלא כלי חשוב ומשמעותי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49550.aspx